Кабмін уникнув підвищення тарифів на газ з жовтня. Що далі?

Кабмін відмовився підвищувати закупівельну ціну газу. За розрахунками НАК "Нафтогаз України", ціна мала би підвищитися на 19% вже з жовтня цього року. Такий крок приніс би зростання тарифів на газ та опалення для населення. Причини рішення уряду пояснює старший аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Денис Саква.

Кабмін відмовився від підвищення ціни на газ з жовтня цього року.

Поки що ця відмова ще не затверджена конкретним нормативно-правовим актом, однак члени уряду і сам прем’єр міністр Володимир Гройсман неодноразово про це заявляли. Від ціни на газ напряму залежать тарифи на газ та опалення для населення.

Один з варіантів, який дозволить залишити ціну на блакитне паливо на теперішньому рівні – зміна формули її розрахунку. Якщо конкретніше – застосування формули хаб-мінус.

Що це означає?

Сьогодні ціна на газ визначається із врахуванням таких компонентів: імпортної ціни на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), а також вартості транспортування газу від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію та Словаччину. Формула хаб-мінус дозволить не враховувати вартість транспортування та залишити ціни для населення на теперішньому рівні.

Позиція уряду в газовому питанні суперечить позиції Міжнародного валютного фонду. Кредитор наполягає на тому, щоб ціна газу змінювалась за вже затвердженою формулою. Відповідно до цієї формули, за розрахунками НАК "Нафтогаз України" ціна з жовтня мала би підвищитися на 19%.

Теперішня позиція уряду у першу чергу пояснюється фактором виборів – адже увесь негатив від чергової хвилі зростання тарифів ляже на Кабінет міністрів Володимира Гройсмана.

По факту, "заморозка" перегляду ціни на газ може тривати дуже довго.

В наступному році фактор виборів буде ще сильнішим, уряд напевне робитиме усе можливе для того, щоб не дратувати населення високими тарифами.

Наслідки від такого кроку – невиконання вимог МВФ та ручне регулювання ціни на газ.

VoxConnector, спеціально для 0569.com.ua