Починається сезон кліщів: мешканців Новомосковщини попередили про небезпеку

Минулого року зареєстрували 7 звернень з приводу укусів кліщами, 1 з яких закінчився хворобою Лайма. Проте, щороку серед населення міста Новомосковська та району реєструються десятки випадків нападу та присмоктування кліщів, в окремих випадках відбувається інфікування.

Не всі постраждалі від укусів кліщів звертаються за медичною допомогою, тому реальні дані суттєво різняться від статистичних. Про це повідомили в Новомосковському міськрайонному відділі лабораторних досліджень.

Цього року випадків укусів кліщів та хвороби Лайма, поки що, не фіксували. Але небезпечний сезон саме попереду.

«Збираючись на відпочинок в зони лісових насаджень, а саме там найчастіше до людини присмоктується кліщ, використовуйте усі необхідні засоби захисту. Головний убір, світлий прилягаючий до тіла одяг з довгими рукавами, штани, заправлені у шкарпетки, взуття без отворів та засоби, що відлякують кліщів (репеленти). Повернувшись додому, перевірте себе, чи не причепився кліщ. Одяг потрібно випрати та попрасувати. Хатніх тварин, яких брали з собою - ретельно оглянути», - застерегли й наголосили в відділі.

Якщо кліщ, все ж, присмоктався необхідно звернутися до найближчого лікувально-профілактичного закладу для правильного видалення кліща та призначення профілактичного лікування, - додали спеціалісти.

В відділі також проінформували, що укус кліща може спричинити небезпечну інфекційну хворобу – Лайма. 

Передаються збудники захворювання  - борелії, від зараженого кліща через слину під час присмоктування. Тривалість інкубаційного періоду - від 3 до 32 днів. Характерні ознаки захворювання: почервоніння ділянки шкіри округлої форми з блідим центром у місті укусу кліща, так звана кільцева ерітема, яка може мігрувати по тілу та збільшуватися.

Від місця проникнення, з кров’ю, збудник потрапляє у внутрішні органи, суглоби, центральну нервову систему. Саме із-за руйнуючої дії на організм людини, ця хвороба віднесена до особливо небезпечних.