Виставку робіт художниці з Новомосковська відкрили у відомому музеї декоративного мистецтва.

16 липня у відомому українському Музеї декоративного мистецтва у місті Каневі, відкрили персональну виставку робіт художниці з Новомосковська Марини Головко «Чарівний світ декоративних розписів».

Марина Головко - науковий співробітник Новомосковського історико-краєзнавчого музею, керівник гуртка Миколаївського розпису Центру позашкільної роботи міста, учасниця безлічі районних, обласних, всеукраїнських виставок та фестивалів.

Художниця є також членом Всеукраїнської творчої спілки «Мистецька скарбничка» та головою обласного організаційного комітету Всеукраїнських молодіжних форумів: «Богуслав», «Біле озеро» та «Кобзареві джерела». На фото Марина Головко зі своїми вихованцями на Богуславському форумі:

Як розповіла митець нашому кореспонденту, на виставці представлені її надбання в різних видах прикладного мистецтва, зокрема в стилі Миколаївського, Петриківського та інших поширених на території країни розписів.

Ознайомляться також відвідувачі виставки у Музеї народного мистецтва Шевченківського заповідника з декоративними композиціями та натюрмортами художниці, а ще: з мальованками, іграшками, розписом на тканині.

«Це вже друга моя персональна виставка у Каневі. Перша була рік тому. Відкриття виставки у музеї анонсували, тому на ньому були присутні заслужені художники України, художники та майстри різних видів декоративно-прикладного мистецтва. Торік я взяла участь у відкритті своєю персональної виставки. Цього ж року, просто поштою надіслала роботи. Звісно ж, значна частина їх саме у стилі унікального Миколаївського розпису, який є родом з Новомосковщини. Триватиме моя виставка в каневському музеї місяць», - повідомила Марина Головко.

«...Миколаївський розпис зачаровує серця за межами нашого регіону… Він тільки відроджується та обов`язково стане всесвітньо відомим, таким як і інші види розписів України», - зазначила у своєму дописі у фейсбук, коментуючи відкриття нової виставки у каневському музеї, директор Новомосковського дитячого навчального мистецького закладу «Alpha Generation Kids Club» Жанна Грига.

«Не може більше лежати у шухлядці історії наш Миколаївський розпис. Про нього заговорить світ, бо він сам про себе красномовно говорить: яскравий, неповторний, унікальний, народний... І велика шана людям, які дають йому друге життя!»,- відреагувала на відкриття персональної виставки робіт Марини Головко у Каневі викладач початкових класів села Миколаївка (де саме й виник цей вид мистецтва), керівник гуртка декоративного розпису, автор розробки уроків для дітей з оволодіння самобутнім мистецтвом Лідія Клименко.

Вчитель миколаївської школи також розповіла нашому кореспонденту, що саме зараз вона опікується долею декількох старовинних скринь, розписаних Миколаївським розписом. Знаходяться ці скрині у помешканнях жителів села Миколаївка, що на Новомосковщині.

"Дуже важливо зберегти цю неоціненну спадщину. А щодо розвитку та поширення самобутнього мистецтва, то в цьому напрямку ми проводимо велику роботу разом з талановитою художницею та наставницею Мариною Головко", - додала Лідія Клименко.

                                                                                                     Ольга Кібарова

Читайте також: Новомосковські майстри мистецтв та творчості стали учасниками Богуславського молодіжного форуму