В Америці цей солодкий та смачний фрукт (а вірніше – ягода) є настільки ж необхідним атрибутом літніх пікніків, як і знаменитий хот-доги .
3 серпня в США відзначається Національний День кавуна. Відмінно тамуючи спрагу і будучи зовсім не калорійним, кавун, звичайно ж, заслужив своє власне свято. Хоча і не відомо, хто і коли його встановив, але від цього він не втрачає своєї популярності, набуваючи все більше прихильників з кожним роком.
До речі, в США кавуни дуже популярні, особливо, як показують дослідження, – у латиноамериканській частини населення країни. Та й як його не любити: величезний, солодкий, освіжаючий, він перетворює будь-яку трапезу в справжнє свято.
За будовою кавун вважається ягодою, і в даний час вирощується в 96 країнах світу в більш ніж 1200 різновидах. На думку істориків, батьківщина кавуна - це Південна Африка. Відомо, що вже в Давньому Єгипті люди знали і зламали цю рільну, що підтверджується розкопками. Так, в епоху Середнього царства у 20 столітті до н. е. кавуни часто поміщали в усипальниці фараонів як джерело їжі в їх загробному існування (наприклад, насіння були виявлені і в гробниці Тутанхамона).
Крім того, кавун зображувався на стінах гробниць і згадувався в давньоєгипетських міфах і в багатьох медичних рецепти стародавніх папірусів. Був він відомий і в Стародавньому Римі, де його їли свіжим або засолених, а також варили з нього мед. До 10 століття кавун став відомий і китайцям. У стародавній Китай він потрапив на купецьких суднах, що борознили Середземне море, і відразу став дуже шануємо (до речі, в Китаї досі святкують свій День кавуна).
Інформація з інтернет-видання