На сайті Єдиної системи місцевих петицій, до якої Новомосковськ долучився з січня місяця цього року, триває збір підписів на три зареєстровані мешканцями міста.
Одна з петицій: «Запровадження обов’язкового сортування сміття в Новомосковську».
В ній інформують, що з 1-го січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та на небезпечне.
На думку автора петиції Миколи Козлюка "сміттєве питання" досить актуальне для багатьох міст країни. Серед них і Новомосковськ.
В петиції також йдеться, що в Україні, за даними Мінрегіонбуду, щорічно викидають близько 10 мільйонів тонн сміття, з яких лише 600 тисяч йде на вторинну переробку чи спалюється. Решта знаходиться на звалищах, яких, за офіційними даними, в Україні понад 6 тисяч на площі 9 тисяч гектарів. Ще тисяча гектарів – несанкціоновані стихійні звалища.
А також автор аргументовано доводить, що сортування сміття, зокрема, допоможе знизити його негативний вплив на навколишнє середовище. Тим самим захистить людину від забруднюючих повітря, грунт, довкілля та воду токсинів.
Також сортування дасть можливість багаторазово використовувати відходи та економити кошти.
Як вагомий аргумент автор петиції вказує на зростаюче в країні забруднення довкілля, що призводить до підвищення рівня різних захворювань серед населення.
«Немає механізму, як це реалізувати. На жаль, ми живемо в країні, де закони часто не виконуються. Цей закон також виконати важко, бо відсутня інфраструктура для збирання, первинного та вторинного сортування, для переробки і безпечного захоронення цих відходів. Будучи реалістами ми розумію, що петиція не вирішить проблему смітників вже сьогодні, але це перший крок до формування ініціативної групи, розробки, створення стратегії і програми роздільного збору, та сортування сміття. …Це довгий процесс, але починати потрібно вже сьогодні…», – зазначив, коментуючи необхідність підтримки петиції, спікер проекту «ЕКОшкола» Ruslan Sergiychuck.