В Перещепиному пройшов фестиваль національних культур (Фото)

Минулими вихідними в Перещепинській громаді пройшов «найвеселіший, найсмачніший, найяскравіший», - зі слів очевидців, фестиваль національних культур "SmolyankaFest Перещепине".

Присвятили грандіозне дійство 255-річчю міста Перещепине.

Чому «смолянка»? … Організатори розповідали, що на території громади є «Долина смолянок» (цю квітку в деяких місцевостях називають ще сон-травою), яка навесні покрита килимом чудових квітів. Подібної краси не зустрінеш ніде в Україні. Вражаюче цвітіння кожен зможе побачити вже у квітні.

Фестиваль планується зробити щорічним. Наступний - під час цвітіння смолянок. (Смолянка – автентична назва квітки рябчика шахового, Fritillaria meleagris, занесеного в Червону книгу України).

Представили організатори широку культурно-мистецьку програму.

Фестиваль пройшов також в рамках реалізації культурно-мистецького проекту "Створення туристичного кластеру на території Перещепинської ОТГ", переможця конкурсу "Малі міста - великі враження" Міністерства культури України».

«Відгримів, відшумів, відфестивалив перший «SmolyankaFest Перещепине», залишивши в серцях учасників та гостей приємні спогади, яскраві емоції та надію на нові зустрічі. А це означає, що нам, сподіваємося, вдалося організувати для вас дійсно масштабну подію. І величезна частина того успіху дружньої команди колективу міської ради, волонтерів, представників бізнесу, активних мешканців за фінансової підтримки програми «Малі міста – великі враження», Українського центру культурних досліджень. Разом ми доклали зусиль для того, щоб зробити фестиваль незабутнім. Ви – найкращі! Дякуємо за вашу підтримку та щире серце, за альтруїзм і безкорисливу допомогу, за невичерпну енергію і позитив! Дякуємо, що ви з нами!» - висловили свої враження у організаторів фестивалю.

Доправили на фестиваль і унікального ідола (поки що, художньо відтворену копію, оригінал зберігається в музеї Яворницького в Дніпрі), побувати в рідних степах, (аналогів немає в жодному з музеїв світу), знайденого 1973 року в Керносівці вже у відвалі під час риття силосної траншеї. До музею про знахідку повідомили вже тоді, коли силосна яма була зарита на зберігання силосу. Після довгих суперечок Керносівський ідол був датований кінцем третього — початком другого тисячоліття до нашї ери (епоха енеоліту), і вчені остаточно визначились, що ця статуя призначалася для культових потреб. Колись ідол височів на одному з курганів понад річкою Оріль. Залишення ідола на території тодішньої УРСР — хотіли залишити в Ермітажі — добилася Ватченко Горпина Федосіївна.

Світлини від організаторів фестивалю.

                                                                                Ольга Кібарова

Читайте також: В Перещепинській ОТГ запрошують на грандіозне дійство - фестиваль національних культур