Наступного року в Новомосковську планують реконструювати площу Перемоги

В 2020 році у Новомосковську планують реконструювати площу Перемоги.

Про це розповіла начальник Відділу інфраструктури та інвестицій Новомосковської міської ради Юлія Прибиткова.

Роботи в історичному центрі міста мають намір провести в три етапи:

І етап: Реконструкція благоустрою площі.

ІІ етап: Реконструкція частини вулиці Шевченко від Гетьманської до площі Перемоги під пішохідний бульвар з встановленням на ньому ансамблю скульптур у козацькому дусі під відкритим небом. На бульварі передбачать місця відпочинку та місця для виставок ремесел народної творчості.

ІІІ етап: Підземні переходи (музей етнографії, ресторан в козацькому стилі).

Керівник відділу зазначає: «Новомосковськ входить в перелік історичних міст України і основна частина пам’яток архітектури, історії та культури сконцентрована в межах історичного центру – площі Перемоги. Найбільш цінною частиною історичного центру є Троїцький собор (1775-1780р.р.) та прилегла до нього територія площі Перемоги і вулиця Шевченко. Усі пам’ятки архітектури та значна рядова забудова вирізняються масштабною планувальною та об’ємно-просторовою єдністю, що спирається на топографічні та орографічні особливості території старовинного ядра. Є також велика ділянка історичного центру в межах вулиць Української, Паланочної, Сучкова, Кущівської. Ще - частина вулиць Шевченка та М. Головка, яка повністю капітально забудована і серед якої окремі будівлі класифіковано як архітектурні пам’ятки».

Також Юлія Прибиткова підкреслює, що в цілому територія центральної частини міста класифікується як частково порушене історичне середовище з наявністю дисонуючих з пам’ятниками нових споруд. Це вже призвело до втрати художніх якостей фасадів будівель. Але їх оновлення не повинно вести до подальшого руйнування забудови та втрати індивідуального міського пейзажу.

Тому проектом реконструкції площі передбачається:

• Зберегти фасади будівель які мають характерний стиль історичної забудови шляхом відновлення та ремонту;

• Фасади будівель які зберегли свою автентичність прикрасити архітектурним підсвічуванням для виразності;

• Відновити мощення території площі в бруківці;

• Встановити опори освітлення у притаманному історичному духу стилі;

• Оздобити тротуари невисокою кованою огорожею для візуального розмежування пішохідних частин площі.

Також, з метою придати забудові площі тематичну виразність хочуть оздобити фасади історико-етнографічним та релігійним розписом «мурал».

Усі старі вивіски на фасадах планують демонтувати, а на то місць створити єдиний стиль та ансамбль вивісок, які б відповідали стилю старого міста.

Дисонуючі сучасні будівлі буде адаптовано до історичного загального вигляду.

Проектом чітко визначать паркувальні місця для автомобілів, схему рухів автотранспорту та пішоходів.

Усі дисонуючі тимчасові споруди, а саме: навіси, павільйони, кіоски, рекламні конструкції підлягають, за планом, винесенню. В проектну документацію вони не включаються.

Буде передбачене облаштування автобусних зупинок по вулиці М. Головка у відповідному загальній концепції художньому стилі.

Передбачають також якісне озеленення площі, організацію ландшафтних композицій в комплексі з елементами благоустрою та декорування територій біля дисонуючих будівель.

Читайте також: Рахунки Новомосковського «Коменерго» заарештовані: хто буде обслуговувати більше 100 міських багатоповерхівок