У підприємстві «Новомосковський військовий лісгосп» разом з Державним агентством лісових ресурсів звертаються до мешканців Присамар’я:
В лісах України наступив період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж.
З початку року працівниками державної лісової охорони лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Держлісагентства, виявлено та ліквідовано 712 лісових пожеж на площі більше 1300 га. Це майже в чотири рази більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Лише цього тижня лісівникам довелося 392 рази виїжджати на гасіння лісових пожеж.
Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог правил пожежної безпеки у лісах, а також випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами.
Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню на прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.
Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей і тварин.
Громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, ЗОБОВ'ЯЗАНІ:
– виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;– повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.
Протягом пожежонебезпечного періоду ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах, що може застерегти від трагічних наслідків.
Палії понесуть адміністративну або кримінальну відповідальність.
Читайте також: У Новомосковську правоохоронці виявили у 33-річного чоловіка зброю та боєприпаси