Як Дніпропетровщина буде жити в «адаптивному» етапі карантину: що дозволено, що заборонено

❗️Що дозволяється, а що залишається під забороною: як Дніпропетровщина буде жити в «адаптивному» етапі карантину.

Про це розповіли в Дніпропетровській обласній раді. Інформацію оприлюднили на офіційній сторінці.

Згідно протоколу засідання регіональної комісії ТЕБ і НС «у зв’язку зі сприятливою епідемічною ситуацією, що склалася на території Дніпропетровської області, запроваджується послаблення протиепідемічних заходів та дозволяється:

1) проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться за погодженням із Міністерством охорони здоров’я за результатами оцінки епідемічних ризиків;

2) проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід;

3) діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях);

4) регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння»

❗️Щодо дитячих садочків, з понеділка вони починають працювати там, де мерії до цього підготувалися, зокрема в Кривому Розі та Кам’янському. Щодо Дніпра – тут садочки відкриються, як тільки будуть виконані всі вимоги КМУ.

❗️Також в протоколі засідання комісії зазначено, що на період дії карантину на території Дніпропетровської області забороняється:

• перебування в громадських будинках, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

• Перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу,

• самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

• відвідування закладів освіти її здобувачами, крім участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні,

• проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб, крім навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України, спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів.

• робота закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів (крім розміщених у них магазинів), діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, крім:діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами.

❗️Доки забороняється робота метро в Дніпрі , міжміські та регіональні залізничні перевезення, відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації.

❗️Також в протоколі засідання регіональної комісії ТЕБ І НС позначено, що обов’язковій самоізоляції підлягають:

1) особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19;

2) особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;

3) особи, які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону;

4) особи, які досягли 60-річного віку, крім тих, що надають послуги у сферах життєзабезпечення населення.

А також до відома поліції, соцзахисту, лабораторії: Персональні дані (щодо хворих, прим) підлягають знеособленню, а у разі неможливості – знищенню протягом 30 днів після закінчення карантину.