6-го листопада о 8.30 ранку у самому центрі міста Новомосковська (площа Героїв) сталася ДТП.
На щастя, постраждалих серед людей немає. Машини встигли затормозити, але серйозне зіткнення, все ж сталося. Авто побиті. (інформація та фото з соц. мереж та зі сторінки у фейсбук видання "Новомосковская жизнь").
На нашому сайті неодноразово акцентувалося на необхідності встановлення в багатьох місцях центру міста і передмість знаків, які б обмежували швидкість. Якщо ж такі знаки і є, то потрібно зробити їх більш помітними і посилити контроль руху. Кричуще питання також - "лежачі поліцейські", зокрема в дворах багатоповерхівок!
З цього питання журналіст сайту звернулася в управління ЖКГ міста.
Нещодавно на ім"я керівника був направлений наступний запит:
"Вих. № 90 від 12 жовтня 2020 року.
Шановний Євгене Семеновичу!
В попередньому запиті на інформацію в одному з запитань йшлося про таке:
«Існує потенційна небезпека, для дітей зокрема, на асфальтованих тепер вузеньких! вуличках передмість Новомосковська: машини там носяться, часто, на великій швидкості (пішохідних доріжок здебільшого окремих немає). Та ж проблема і біля міських багатоповерхівок (внутрішньо дворові проїзди).
Чи є на меті визначити такі ділянки та встановити якісь додаткові попереджувальні знаки, «лежачих поліцейських», чи «Увага – діти!» чи відповідне інше.
(Про те, що вузенькі заасфальтовані вулички наших передмість стали небезпечними, для дітей зокрема, зараз часто пишуть в соціальних мережах. Це реальна проблема для їх мешканців)».
У Вашій відповіді щодо цього Ви зазначили:
«Доцільність та можливість встановлення знаків та примусових приладів обмеження швидкості руху розглядається в кожному конкретному випадку з врахуванням дорожньої ситуації та обстановки, з обов’язковим погодженням з обласною інспекцією безпеки руху та подальшим затвердженням рішенням виконавчого комітету Новомосковської міської ради. Для більш конкретної відповіді прошу зазначити ділянки вулиць з прив’язкою до місцевості (номери будинків, існуючі об’єкти, тощо для опрацювання питання та відповіді по суті».
Тож надсилаємо деяку інформацію стосовно цього: свої зауваження мешканці міста надали у вигляді коментарів під відповідною статтею, а також журналісту сайту телефоном.
Додаємо також скріни деяких коментарів.
1. Міст на Перевал - дуже небезпечна ділянка для пішоходів. Їм там просто «ніде дітися». Міст вузький, а через велике дачне поселення на ньому майже завжди дуже пожвавлений рух в обидва боки. Та й у мешканців мікрорайону значно зросла кількість власного автотранспорту. Особливо небезпечно там у вихідні дні. (часто водії їдуть, зі слів мешканців ну дуже на великій швидкості – літають. Ніяких знаків, обмежуючих рух немає. Можливо на мостах такі і не встановлюють. В такому разі, можливо, передбачити та збудувати (відокремити) на мосту пішохідну зону.
2. Вулиця Калнишевського, будинок 11. Наразі там ямковий ремонт. Та саме ті ями стримували водіїв. Потрібен! «ЛЕЖАЧИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ». За будинком дитячий майданчик «закинутий», не обладнаний. Діти (багато малечі) граються перед будинком – там упорядковано, але для дітей без зазначеного обмеження буде небезпечно. (Анна Свитка, Олена Шаульська та інші). Це стосується і інших багатоповерхівок міста.
3. Вулички Воронівки ( ті, що за Гімназією № 3, перпендикулярні до Гетьманської) – заасфальтовані і вузенькі: без пішохідної зони. Потрібні знаки обмеження руху. (з коментарів мешканців мікрорайону у фейсбук). Це стосується і інших вуличок передмість.
Відповіді на наш запит ми, поки що, не отримали.
А про небезпеку на наших вулицях, зокрема і для тварин, які часто гинуть під колесами авто (особливо в нічний період доби) мешканці міста продовжують писати в соціальних мережах.
А нещодавно кореспондент сайту спеціально пройшлася вулицею Воронівської й набулася страшного жаху. На вузькій вулиці просто літали в обидва боки автомобілі. У вухах аж свистіло. А пішохідної ж зони немає. Сховатись, чи толком відійти у бік нікуди. На запитання: "А як же тут гуляють ваші діти?", мешканці Воронівської відповіли: "А ми їх на вулицю не пускаємо!" Тобто: дітей на вулицю не випускають - вкрай небезпечно!!!" Отаке: "хоч стій, хоч падай" вирішення "проблеми вулиці".
Ольга Кібарова
Читайте також: У Новомосковську просять відгукнутися свідків ДТП