Двори, вулиці, проїзди: чи стане Новомосковськ безпечним для проживання?
Під час минулого брифінгу, який міський голова Сергій Рєзнік дав для ЗМІ міста 19-го січня, журналіст сайту 0569 запитала у керівника:
- Стосовно «приписів». Зрозуміло, що у дворах багатоповерхівок не повинно бути ніяких перешкод для спецтехніки. Швидка допомога, пожежники, інші надзвичайники мають дістатися до місця виклику якнайшвидше. Але ж: люди, влаштувавши у себе біля багатоповерхівок шлагбауми та шини з землею (у вигляді клумб), інші перешкоди, намагалися убезпечити себе і в першу чергу своїх дітей від неадекватних водіїв, від потенційної загрози. Прибираючи, відповідно приписів, перешкоди в дворах, чи будуть тут же класти в них «лежачих поліцейських»!?
- Також, проблема нова й на вулицях передмість: їх вкрили асфальтом, до того ж: у мешканців міста в останні роки в рази збільшилася кількість автотранспорту. По вулицям мікрорайонів машини носяться часто з великою швидкістю (ніхто не контролює дотримання «обмеження швидкості»). Пішохідних зон на вузьких вулицях немає. Їхні мешканці, зокрема діти, також під потенційною загрозою. Як із цією проблемою?
«Cтосовно наших дворів, вулиць та проїздів. … Як я вже роз’яснював по цьому питанню, звичайно не можна як кому заманеться перегороджувати свої двори, тому що є транспорт екстреної допомоги, спеціальний транспорт повинен мати можливість заїхати в кожен двір, дістатися до потребуючих. Але я розумію людей, які намагаються захистити своїх дітей та себе, тобто убезпечити. Тому у нас в заходах з благоустрою передбачені певні пункти. І ми, влаштовуючи дворові проїзди, будемо класти "лежачих поліцейських" та встановлювати інші дозволені і такі, що не чинять спецтехніці незручностей, прилади. Але це буде робитися комплексно, разом з реконструкцією самих дворових проїздів, дворів… Щодо наших вулиць: «лежачі поліцейські» на них непередбачені. … По-перше – це свідомість наших громадян. Потрібно завжди пам’ятати, що транспортний засіб – це джерело підвищеної небезпеки. … Щодо наших доріг: під час реконструкції тих, які проходять через місто, перед пішохідними переходами буде передбачене встановлення звукових обмежувачів швидкості: вони будуть нагадувати водію, що поруч пішохідний перехід. І скажу, що пішохідні зебри та дорожні знаки потрібно зробити більш помітними для водіїв, тобто нічим не прикритими, чіткими. Але, тут ще й важлива попереджувальна, профілактична робота з водіями. Можливо й журналісти можуть допомогти. Тобто, потрібно звертатися до водіїв, нагадувати їм про необхідність суворого дотримання правил дорожнього руху».
Ольга Кібарова
Читайте також: У центрі Новомосковська сталася ДТП. Та про безпеку пішоходів на наших вулицях