Переможне турне Миколаївського розпису: на міжнародному конкурсі в США діти з Новомосковщини здобули золото і срібло

Декоративний вид мистецтва, який зародився на Новомосковщині - Миколаївський розпис продовжує переможне турне по світу.

Цього разу він вразив журі престижного Міжнародного багатожанрового конкурсу "World Stars USA 2021", який навесні цього року пройшов в Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США).

Представили Миколаївський розпис за океаном вихованці гуртка декоративно-ужиткового мистецтва "Джерело", що працює при КЗ "Миколаївський ЗЗСО (ОЗ)" та ЦПО Губиниської селищної ради (Новомосковський район Дніпропетровської області).

Результат: 2 золотих медалі; 2 срібних.

"Першоквітневий сюрприз (і зовсім не жарт!) - Миколаївський розпис продовжує вражати світ. Надійшли результати міжнародного багатожанрового конкурсу "World Stars USA 2021"... Вітаю талановитих дітей: Олександра Михайловича, Артема Лянку, Євгенію Брижан, Віталія Миколайовича, Данила Журавля, Алісу Кравченко, Софію Пшеничну, Варвару Пшеничну, Яна Яцемирського, Катерину Попову", - розповіла про чергові досягнення вчитель Миколаївської загальноосвітньої школи, керівник гуртка Миколаївського декоративного розпису «Джерело», автор розробки уроків для дітей з оволодіння названим самобутнім мистецтвом Лідія Клименко.

Нагадаємо, Миколаївський розпис - старовинний декоративний, самобутній, автентичний, - виник на території Присамарського краю. Найбільшу кількість зразків цього розпису, на старовинних скринях або інших предметах, в різні часи знаходили саме в селі Миколаївка й, чимало, також в сусідньому Королевому. Вперше й описали цей вид мистецтва саме в Миколаївці. Декоративний розпис, яким прикрашали свій побут люди, що жили в цих краях в давнину, має власні, характерні, притаманні лише йому риси. На тлі яскравої зелені (або ж жовто-гарячих кольорів) квітнуть різнобарвні квіти.

Це мистецтво певний час було забуте. Про його культурну цінність селяни не мали уявлення. Зараз про розпис заговорили. Його відтворюють, відроджують.

Фото Лідії Клименко

Ольга Кібарова

Читайте також: В одному з сіл Новомосковщини з’явився автентичний стінопис: про те, хто створив красу та що то за розпис розповіла вчитель місцевої школи