Як запобігти зимовим небезпекам: інформують у Новомосковському центрі захисту та БЖД

Як запобігти зимовим небезпекам?

Про це розповів майстер виробничого навчання Новомосковських територіальних курсів ЦЗ та БЖД (ІІІ категорії) Владислав БОВА:

Зараз в Україні спостерігається нестійкий характер погоди, с перепадами температурного режиму від мінусової до плюсової відмітки, що викликає велику кількістю небезпечних природних явищ - це ожеледиця, ожеледь, туман. У цей період збільшується кількість дорожньо - транспортних пригод, частішають випадки травматизму. Тому необхідно звертати увагу на дотримання правил поведінки під час небезпечних зимових явищ. 

Під час ожеледиці потрібно вжити заходи для зниження ймовірності отримання травм. Для пересування по льоду необхідно одягати взуття з м'якою підошвою, без великих каблуків. Пересуватися в сніжну погоду треба обережно, не поспішаючи, наступаючи на всю підошву. Людям похилого віку рекомендується використовувати спеціальну палицю з шипом. Не пересувайтесь по узбіччю дороги, особливо в темний час доби. Не перебігайте проїжджу частину під час снігопаду та в ожеледицю. Пам`ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях транспортних засобів! Якщо ви все ж таки впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, терміново зверніться до травмпункту.

Подбайте про свою безпеку виходячи з дому під час ожеледиці!

Останнім часом, особливо вночі та на світанку, можна спостерігати ще одне небезпечне явище – туман. В результаті різкого обмеження видимості збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод.

Водіям необхідно пам’ятати, що під час туману увага і обережність є гарантією безпеки руху. Необхідно утримувати дистанцію між автомобілями не менше 50 метрів. Користуватись протитуманними фарами. Обирати швидкісний режим, який забезпечить своєчасне гальмування перед перешкодою. Не допускати різкого гальмування. При неможливості руху, зупинитися на узбіччі і перечекати негоду.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти з даху, слід бути особливо уважним. Проходячи повз будинків чи біля високих дерев, необхідно обов’язково впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно взяти за звичку триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд. Запам’ятайте, що краще зайвий раз подивитися вгору і переконатись у тому, що вам нічого не загрожує!

Пам’ятайте, що життя та здоров’я у багатьох випадках залежить від вас самих! Елементарні правила безпеки, збережуть вас від можливих небезпечних ситуацій!