Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у третій день другого тижня лютого.
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
В 2019 році День безпеки в Інтернеті припадає на 5 лютого.
Аби підвищити рівень захисту персональних даних під час використання інтернету, у Державному центрі кіберзахисту Держспецзв'язку розробили правила безпеки. Gazeta.ua виділила основні з них.
1. Користуйтеся ліцензійними операційними системами і своєчасно їх оновлюйте їх.
2. Використовуйте засоби захисту від шкідливого програмного забезпечення.
3. Здійснюйте регулярне резервне копіювання і налаштуйте функцію "відновлення системи".
4. Не використовуйте флешки, диски, карти пам'яті, якщо не довіряєте їх джерелу. Існуюють техніки зламу комп'ютера ще до того, як користувач відкриє файл з носія. Крім того, підключаючи пристрої, перевіряйте їх на наявність небезпечних вірусів.
5. Регулярно змінюйте паролі в облікових записах, на електронній пошті і у соціальних мережах. Вигадуйте такі, які містять не менше 8 символів (цифр і літер), не містять персоніфіковану інформацію (дати народження, банківських карток, номерів телефонів).
6. Уникайте використання Інтернет-банкінгу, електронних платіжних систем, введення автентифікаційних даних під час доступу до Інтернету у кафе, барах, аеропортах та інших публічних місцях.
7. Під час користуванням інтернетом не варто відкривати підозрілі посилання. Шкідливі URL-адреси можуть бути закодовані у вигляді QR-кодів. Використовуйте VirusTotal для перевірки підозрілих посилань.
8. Завжди слід читати вміст випливаючих вікон і повідомлень у браузері.
9. Під час використання віддаленного доступу необхідно обмежити доступ за допомогою "білого списку".
10. Установіть обмеження кількості введення помилкових логінів і паролей. Регулярно переглядайте журнали логування, планувальник завдань та автозавантаження на предмет несанкціонованих дій.