Як вберегтися від ризіку стати жертвою торгівців людьми, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.
Із початку війни мільйони українців залишили рідні домівки. Збільшилися ризики натрапити на злочинців. Будь хто може стати жертвою торгівців людьми.
Виїжджаючи з місця постійного проживання у більш небезпечні місця, треба дотримуватися деяких нехитрих правил власної безпеки.
Свої документи та документи дітей можна віддавати винятково прикордонникам та офіційнім представникам влади. Також, про всяк випадок варто заздалегідь зробити копії документів,або сфотографувати їх, надіслати собі на електронну пошту чи зберегти на телефоні.
Не можна сідати в авто до незнайомців. Якщо все ж є така необхідність – потрібно сфотографувати номер машини та надіслати близьким.
Необхідно постійно повідомляти рідним про своє місце перебування. Бажано зареєструватися у місцевому центрі для переселенців.
«Проблема торгівлі людьми актуальна для багатьох країн світу. Жертвою злочинців може стати будь-хто. Щоб вберегтися, не можна нікому віддавати свій мобільний телефон, паспорт та документи на дитину», – сказала директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.
Якщо потрібна допомога – звертатися до поліції чи посольств країн, де зупинилися. Або – за телефонами:
1547 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
112 – лінія екстреної допомоги в ЄС.