У Новомосковській міськрайонній лабораторії (В.о. завідувача Тараненко Н.В) попереджають про ускладнення епідемічної ситуації в країні.
Інформацію щодо цього надали журналісту сайту у закладі.
Тимчасово окупованому півдню та ходу країни, зокрема Маріуполю загрожує, за інформацією спеціалістів, ще й така біда, як холера.
Задля нерозповсюдження ще й цього лиха територією країни у лабораторії застерігають:
Що треба знати про холеру
В Україні під час війни склалися всі передумови для ускладнення епідемічної ситуації щодо інфекційних захворювань, у т.ч. – особливо-небезпечних. На ряді територій зруйнована інфраструктура системи життєзабезпечення, у тому числі комунальної, медичної служби, служби протиепідемічного захисту тощо.
В умовах порушення забезпечення населення безпечною водою, харчовими продуктами, при відсутності доступу до санітарного очищення та каналізування, неможливості дотримуватись правил особистої гігієни, порядку здійснення поховань, в умовах масової міграції населення ризик виникнення
такої особливо-небезпечної хвороби, як холера, зростає в рази.
Холера – гостра кишкова хвороба людей, яку спричинюють холерні вібріони, нерідко характеризується розвитком тяжкої діареї та тяжким зневодненням організму. Через легкість зараження цією хворобою з високою швидкістю поширення, тяжкий перебіг, високу летальність, холера належить до інфекцій, які суттєво впливають на здоров`я населення і можуть швидко поширюватися у міжнародних масштабах.
На холеру хворіє тільки людина. Заразитись та захворіти може практично кожен. Сприйнятливість до холери майже 100%.
Збудник інфекції – холерний вібріон - у зовнішньому середовищі зберігає свою життєдіяльність досить тривало: у морській воді – до 60 днів, у колодязній воді – до 14 днів, на білизні, одязі, килимах – до 4 тижнів, на поверхні овочів, фруктів – до 4 днів, на кухонному посуді – до 2 днів, на грошових купюрах – до 3 днів.
До організму людини збудник потрапляє тільки через рот з недоброякісною водою, інфікованими харчовими продуктами, через брудні руки. Інфікування також можливе під час купання у забруднених водоймах.
В організмі людини збудник розмножується і виробляє токсин, який викликає багатократний пронос. Це призводить до різкого зневоднення організму та втрати життєво необхідних солей.
Від зараження до перших проявів захворювання проходить від декількох годин до 5 діб. Якщо не лікуватись, втрата рідини може досягти більше 8-10% від ваги хворого і призвести до дегідратаційного шоку. Летальність залежить від ранньої госпіталізації хворих та своєчасної екстреної терапії і коливається від 3-10% до 60%.
Величезну кількість вібріонів виділяють хворі з випорожненнями та блювотними масами. Вібріоносії виділяють вібріонів менше хворих. Але саме вони криють в собі велику небезпеку: маючи свободу пересування, не знаючи про свою інфікованість, вони є дуже активним джерелом поширення інфекії.
Виділяють три основні правила профілактики холери:
- піддавати їжу термічній обробці;
- кип`ятити воду;
- мити руки.
Намагайтеся виконувати ці найважливіші правила і будьте здорові.
Інформацію для сайту підготувала О. Галясова