Проживання в багатьох малонаселених пунктах, заміських будинках ускладнюється відсутністю водопроводу. Там, де водопостачання обмежується колодязем або водозабором із свердловини, можна організувати повноцінний водопровід для свого будинку. Під'єднана до трубопроводів компактна насосна станція побутового призначення, безперервно забезпечувати питною водою. Насосні станції для житлового будинку - компактний пристрій, який за допомогою автоматичного управління забезпечує працездатність автономного водопроводу у приватному будинку.

Насосна станція включає: всмоктуючий насос; напірний резервуар; реле тиску; манометр. Вона може встановлюватися поряд зі свердловиною: у підвалі; в спеціально передбаченому приміщенні; в шахті. Якісна техніка не вимагає спеціального обслуговування, надійна в експлуатації. Для чого потрібна насосна станція Встановлення побутової насосної станції в котеджах, дачних і заміських будинках, які користуються водою з власних свердловин, колодязів і інших джерел, переводить водоспоживання на більш високий рівень. З'являється можливість мати автономний водопровід, який підвищить комфортність проживання. Створюються умови для підключення сантехнічних кабін, пральних і посудомийних машин.

Дію насосної станції здійснюється за допомогою насоса, гідроакумулятора та системи автоматики, що регулює тиск. При запуску агрегату вода починає закачуватися в напірний резервуар (гідроакумулятор) і далі по трубопроводу. При досягненні верхньої межі тиску насос відключається. Далі надходження води до споживача здійснюється за рахунок тиску в акумуляторі, до тих пір, поки воно не досягне нижньої межі. Тоді насос знову починає роботу. Так постійно забезпечується подача води. Реле тиску, що реагує на зміни, відрегульовано на заводі. Значення тиску 2 бар для запуску насоса і 3 бар для зупинки. Контроль здійснюється за допомогою манометра.

За умови правильного вибору насосного агрегату буде забезпечено автономне водопостачання заміського будинку, котеджу, повністю відповідає споживчому попиту. Для цього необхідно визначитися з основними характеристиками майбутньої станції: глибина всмоктування; продуктивність; потужність; обсяг гідроакумулятора. Допоможуть приблизні вимірювання і розрахунки, які можна зробити самостійно: Глибина, з якою доведеться качати воду. Відстань від джерела до точок забору води. Середній витрата води з усіх точок одночасно. При умові, що через кран води витрачається близько 4 л/хв і 10 – 12 л/хв при використанні душа, можна розрахувати приблизний одноразовий витрата води всіма споживачами годину. Цей показник буде відповідати продуктивності станції.