З Кабінету Міністрів отримано повідомлення про перевищення середньою зарплатою працівників сфери освіти мінімальної в два рази.
Раніше вже повідомлялося, що Міністерство фінансів у відповідь на запит Профспілки працівників сфери освіти повідомляло, що зарплата вчителям не буде підвищуватися, оскільки на той момент ця міра була визнана передчасною. Відповіддю стала акція протесту працівників вітчизняної сфери освіти. Акція прийняла всеукраїнські масштаби, по всій країні працівники освітньої сфери вийшли на вулиці з вимогами уряду переглянути умови оплати їх праці в бік підвищення рівня зарплати.
За даними Міністерства статистики фактична зарплата українців склала у вересні поточного року 9042 гривні, що більш, ніж в два рази перевищує офіційну мінімальну заробітну плату.
У Будинку Уряду отримана інформація що є галузі, номінальна заробітна плата в яких істотно перевищує мінімальну. Як приклади називалися фармацевтична галузь, із середньою заробітною платою в ній 16,4 тисячі гривень на місяць, нафтопереробна (11,4), металургійна (11,2), сфера транспорту та IT-технологій.
Також кабінет Міністрів повідомив, що станом на поточний момент часу показник середньої заробітної плати в сфері освіти становить 7176 гривень в місяць й це в два рази більше мінімальної заробітної плати по країні.
Планується підвищення заробітної плати окремим категоріям працівників педагогічної сфери з початку нинішнього навчального року. Надбавка становить 30% від поточного рівня зарплати і право на її отримання мають тільки обмежені категорії викладацького та адміністративного складу. До таких належать директори установ середньої освіти та їх заступники, викладачі закладів вищої форми освіти та професійних закладів, провідні викладання у відповідності стандартам, встановленим державою для установ середньої освіти.
Дана акція покликана поліпшити фінансовий стан працівників сфери освіти і сприяти підвищенню престижу їх праці. Історично так склалося, що в реаліях сучасного українського суспільства вчителі були і залишаються чи не найбільш соціально незахищеною категорією. На урядовому рівні плануються заходи щодо поступового поліпшення ситуації.
Крім того, урядом планується доведення рівня середньої заробітної плати до 10000 гривень. Обсяг мінімальної заробітної плати за даними проекту державного бюджету на наступний, 2019 рік становить 4173 гривні. Порівняно з рівнем поточної мінімальної зарплати цей показник вищий на 12%. Правда, якщо проводити порівняння із зміною курсу долара по відношенню до гривні в цьому році, тенденції будуть зовсім іншими.
Джерело https://vseosvita.ua/