Метод торкретування використовується вже понад 100 років, при цьому відносно мало хто знає, що це таке. Торкретування – це механізоване нанесення бетонної суміші на цільову поверхню під дією стиснутого повітря. Виконується цей процес за допомогою торкрет установки. Торкретування є незамінним при ремонтних роботах, будівництві, гідроізоляційних та герметизаційних процесах, будівництві тунелів, а також у галузях гірської та переробної промисловості. Розглянемо принцип дії та основні переваги застосування даного методу.

Принцип дії

Як вже було сказано, торкретування виконується за допомогою торкрет установки. Вона складається зі шприц-машини та компресора, нагадуючи зовні велику технічну лійку. Як саме проходить процес?

Бетонна суміш, що складається з піску, цементу та порошкоподібних добавок, поміщається у шприц-машину. Під дією стиснутого повітря суміш за допомогою шлангу з великою швидкістю розпилюється по цільовій поверхні, утворюючи бетонний шар товщиною 10-15 мм.

Переваги

Процес торкретування було винайдено ще в 1907 році. Метою було створити максимально якісний метод бетонування, аби в результаті поверхня не містила жодних пор та пустот. Таким чином, даний метод наділяє бетонну поверхню наступними перевагами:

1. Щільність

Завдяки механізованому нанесенню суміші під тиском бетонний шар є максимально ущільненим. Це виключає наявність пор, нещільностей та пустот, що значно підвищує міцність бетону та його фізичні властивості.

2. Морозостійкість

Щільність і відсутність пор наділяє бетонний шар високим рівнем морозостійкості. Він не дасть тріщину та не пропустить вологу під дією низьких температур, зберігаючи герметичність прошарку.

3. Гідроізоляція

Високий рівень зчеплення суміші із основою запобігає проникненню води через прошарок. Це говорить про якість бетону, який буде виконувати свою функцію протягом дуже тривалого періоду (десятки років).

4. Міцність

Здатність поверхні витримувати значні механічні навантаження – ще один результат торкретування. Бетонний шар, отриманий у результаті такого методу, має добрий захист від будь-якого фізичного впливу.

5. Низька собівартість

Метод торкретування є досить економічним, адже бетонна суміш наноситься щільно, без зайвих витрат. Це виключно обґрунтований фінансово спосіб, як створити якісне бетонне зчеплення для будівельних робіт.

Крім того, шар бетону складає усього 1-1,5 см, що говорить про високу компактність результату. Покращуються його фізичні властивості, зокрема пружність (5%), міцність на вигин (40%) та стиснення (15%).

Висновки

Метод торкретування є невід’ємною частиною сучасного бетонування поверхонь завдяки своїм численним перевагам та якісним результатам. Якщо вас цікавить додаткова інформація щодо торкретування у будівництві, радимо відвідати сторінку https://www.kievgradoservis.com.ua/torketirovanie/, де можна ознайомитися з цим методом з точки зору замовника.