Якщо ви хочете використовувати сонце для виробництва енергії, ви повинні оснаститися домашньою сонячною електростанцією, так званою домашня фотоелектрична система - PV. Назва фотоелектрична походить від слів: "фото" - що означає світло і "вольт" - від одиниці електричної напруги. Система, пропонована на сайті kbenergy.com.ua/ua/sonyachni-elektrostanciya-dlya-budinku, складається з декількох елементів, без яких неможливий весь процес перетворення енергії випромінювання в електрику - це сонячні батареї, інвертор та накопичувач енергії.
Природні посилання
І рослини, і домашні електростанції складаються з клітин, які перетворюють сонячне світло в енергію. У рослинах цими ланками є хлоропласти і хлорофіл, що знаходиться в них, які вловлюють сонячне випромінювання і перетворюють його в корисну енергію. В сонячних установках аналогами хлоропластів є фотоелектричні елементи. В основному вони виготовлені з атомів кремнію, який є одним з найпоширеніших елементів на землі. Кремній утворює шар, що нагадує тонкий шматок пластини, на який розміщена металева сітка. Ця сторона клітини звернена до сонця. Легкі частинки (фотони) вражають фотоелектричну комірку і можуть бути відбиті або поглинені кремнієвим шаром клітини.
Панелі на даху
Домашня сонячна електростанція базується на сонячних панелях, які складаються з груп фотоелектричних елементів. Важливо правильно розташувати панелі, щоб використовувати максимальну кількість сонячного світла.
Фотоелектричні панелі найчастіше встановлюються на дахах будинків. Вони часто нагадують велику плитку шоколаду. Чим більше панелей, тим більше енергії може бути вироблено. Коли легкі частинки потрапляють на панелі і поглинаються, клітини генерують постійний струм, який необхідно перетворити на змінний струм. Саме інвертор, підключений до панелей, робить це перетворення. Без нього не було б можливості ефективно використовувати сонячну енергію.
Однак, маючи фотоелектричну установку, ви не завжди можете виробляти стільки електроенергії, скільки вам потрібно. Такі установки також не працюють вночі і не виробляють великої кількості енергії в похмурі, дощові дні. Тому вони підключені до електромереж, щоб у разі нестачі мати постійний доступ до енергії. Іншим рішенням є оснащення їх додатковим накопичувачем енергії, щоб надлишки електроенергії, вироблені в прекрасні сонячні дні, могли використовуватися в різний час.