Рекуператор - пристрій для створення примусової вентиляції в приміщенні, де її природний варіант неможливий або утруднений. Установка рекуператора дозволяє одночасно відводити застояне повітря і отримувати приплив нового. При цьому, ви уникнете тепловтрат, адже рекуператори прогрівають надходить в приміщення повітря до кімнатної температури.

Рекуператор повітря: особливості та переваги

Процес рекуперації - це віддача тепла від відведеного назовні повітря припливному. В процесі роботи пристрій відводить повітря з приміщення. Коли той проходить через канал, він віддає своє тепло. Воно, в наслідку, використовується для прогріву надходить всередину повітря. Таким чином, немає необхідності в прогріванні приміщення - як після провітрювання за допомогою відкритого вікна.

Прилад являє собою воздуообменнік, який одночасно виконує функції подачі теплого повітря з вулиці і відведення застояного з приміщення. При цьому, дані пристрої випускаються наступних видів.

Пластинчасті.

Один з найбільш популярних видів теплообмінників. Така затребуваність пояснюється прийнятною вартістю в поєднанні з високою функціональністю. Ці пристрої також діляться на кілька типів:

  • З алюмінієвої стінкою - їх головною перевагою є прийнятна ціна.
  • З пластикової стінкою - вони мають більш високий ККД.
  • З целюлозної стінкою - вони більш ефективно віддають тепло, мають найбільш високий рівень ККД. Однак, такий варіант не підійде для приміщень з підвищеним рівнем вологості.

Все пластинчасті пристрої відрізняються простотою в експлуатації, невибагливі, економічні. Однак, взимку є ризик обмерзання зовнішній частині приладу. Щоб запобігти цьому, потрібно періодично відключати припливний вентилятор.

Роторні.

Дані пристрої являють собою обертові пластини - через них і проходить повітря. Вони мають високий рівень ККД, здатні відводити і вологість. Також можна регулювати швидкість обертання ротора, визначаючи ступінь ефективності пристрою.

Роторні пристрої вимагають установки фільтрів, а рухомі частини періодично потребують технічного обслуговування.

Водяні.

В цьому випадку теплова енергія з одного потоку іншому передається за допомогою води. При цьому, припливне повітря не змішується із забрудненим відводиться. Такий тип пристроїв зручний в установці за рахунок того, що теплообмінники можуть перебувати на відстані один від одного.