Напередодні Дня вчителя, давайте відкриємо завісу, а що ж робить вчитель, щоб учні вчилися... Сам термін методів викладання відноситься до загальних засад педагогіки та стратегій управління, що використовуються для створення інструкцій занять.
Ваш вибір методики викладання залежить від того, що найбільше відповідає вашій особистій філософії, демографії заняття, напряму регіону та засад навчального закладу.
Викладацькі теорії можуть бути розподілені на чотири категорії, спираючись на два головних параметри: підхід спрямований на педагога проти підходу на самого учня та використання високотехнологічних матеріалів у порівнянні з низько технологічними.
Зацікавлені в розвитку своїх педагогічних навичок ? Вивчайте навчальні онлайн курси, які напрямлені на надання глибокого розуміння різноманітних навичок у викладанні.
Підхід викладання, орієнтований на вчителя
Розглядаючи найвлучнішу інтерпретацію цього методу, ми бачимо, що педагог є передовою фігурою цієї конструктивної моделі. Учні зазвичай розглядаються як «порожні сосуди», що пасивно отримують інформацію від наставників під час лекцій та за допомогою прямих вказівок, задля досягнення кінцевого результату у вигляді успішно складеного іспиту. З цього боку, викладання та процес оцінювання розглядаються як дві незалежні одиниці: рівень обізнаності учня вимірюється за допомогою об’єктивно виконаних завдань та отриманих балів.
Підхід викладання, напрямлений на учня
Не дивлячись на те, що викладачі все ще відіграють ведучу роль у моделі, яка сфокусована на самих школярах, педагоги та учні відіграють рівноправно активну роль у процесі навчання.
Головним завданням вчителя є направити та полегшити процес навчання для студента серед великої кількості наданого матеріалу та в той же час розділити завдання на формальні та неформальні види, такі як групові проекти, студентські портфоліо, активність у класі. У моделі сфокусованій на учні, викладання та оцінювання є дуже пов’язаними, тому що навчання для самого студента зазвичай вимірюється на основі наданих вчителем настанов.
Високотехнологічний підхід у педагогіці
Досягнення в світі технологій за останні декілька десятиліть досить сильно вплинули на освітній сектор. Як можна зрозуміти із заголовку, високі технології застосовуються для покращення процесу навчання. Багато викладачів використовують комп’ютери та планшети в класах, інші навіть інтернет ресурси для надання домашніх завдань. Інтернет також може посприяти заняттям в класах, адже він надає необмежені ресурси. Глобальна мережа може бути використана вчителями для того, аби познайомити школярів з людьми з усього світу.
Нижче ви можете знайти певні інструменти, які використовують у класах у наш час:
- Офісний пакет Гугл ( Почта, Документи, Ресурс для зберігання файлів та Календар)
- Планшети/ Ноутбуки
- Геймифікація ( 3D ігрова лабораторія та додаток Класкрафт)
- Платформи соціальних мереж з навчальною тематикою
- Доступні технології для студентів з обмеженими можливостями
В цілому, світова практика показує, що найкраще матеріал засвоюється при поєднанні декількох методів та підходів. Студенти, що мають досвід навчання закордоном та пройшли довгий шлях проставлення апостилю на документах про українську освіту, відзначають високий рівень підготовки в українських ВУЗах. Це приємно чути й дає надію, що більша частина талановитої молоді з нашої країни буде працювати саме у нас.