В Україні всі договори про продаж та покупку деревини укладаються через сервіс Прозорро. На його базі проводяться не лише державні закупівлі, а й купівля енергії, деревини, рухомого та нерухомого майна. Дерево вивели на торги для кращого контролю за продажами та нелегальним експортом.
Чому варто купувати деревину на торгах?
Насамперед інші варіанти купівлі від державного виробника не будуть дійсними на території України. Усі вони переведені на електронну форму. Це зроблено для того, щоб отримати низку позитивних сторін, як:
- повна прозорість усіх схем та торговельної діяльності компаній;
- відсутність корупції та інших втручань ззовні;
- можливість проведення контролю цін для формування низького показника;
- повне вилучення посередників із ланцюжка, оскільки договір формується безпосередньо між двома сторонами;
- одержання постійного потоку для збуту;
- можливість купівлі продукції за низькою ціною та у відмінній якості.
Всі ці переваги можна доповнити тим, що продавці отримують можливість постійного доступу до аукціону за допомогою Інтернету. Можна ввійти за допомогою комп'ютера або програми. Усі торги відбуваються раз на квартал. Це дозволяє розширити обсяги виробництва та збуту, а також отримати можливість постійних постачань.
Як формується ціна на деревину, і який вид найдорожчий?
До введення системи електронних торгів ціна формувалася тільки за бажанням виробника. Це призводило до того, що ціна виявлялася максимально завищеною. Для виключення цього процесу було запущено електронні торги. Виробник формує лише стартову ціну з урахуванням державних норм. Ціна залежить від наступних параметрів, як:
- порода деревини;
- вік дерева;
- класифікація його якості;
- наявність чи відсутність поверхневої обробки;
- наявність дефектів у деревині.
Все це відбивається на вартості породи. Для цього встановлено спеціальний регламент, який враховується для формування. Найдорожчою деревиною визнано дуб класу А. Цей варіант породи має високу щільність, рівний ствол без вигинів і тріщин, відмінну фактуру на зрізі та достатню довжину ствола. Подібна продукція коштує 50 тисяч гривень за кубометр.
Додатково найвищу вартість мають цінні породи дерева. До них можна зарахувати кедр. Ця порода має приємний запах, стійка до шкідника і містить ефірну олію в деревині. Цей вид деревини заборонено до вивезення за кордон. Існує перелік порід, які належать до класу найдорожчих.
Всі ціни можна уточнити на майданчику під час пошуку відповідного оголошення. Додатково з ціною можна уточнити якість породи та її класифікацію. Ці параметри вказує постачальник.
Не слід забувати, що торги мають вигляд аукціону. Покупці підвищують ціну на один відсоток за крок. Переможцем стає лише той покупець, чия ціна виявилася вищою, ніж в інших покупців.
Дізнатися більше даних про те, яка найдорожча деревина існує на біржі, можна пройшовши за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/tsina-na-derevynu-v-kyevi-na-onlajn-torgah/ . Додатково можна провести реєстрацію на майданчику для участі у торгах.