Ми вже знаємо, що коливання валютних котіровок залежать від часу року. Наприклад, зимова валюта коштує дорожче всього і це кращий час для продажу, при цьому літні курси валют падають і це ідеальний період, коли можна дешево купити доларів і євро. Але що робити, якщо немає часу ждати сезонних коливань, а валютні операції необхідно провести?
Дізнатися актуальний курс валют луцьк ви можете на сайті obmin.lutsk.ua вже зараз!
Коливання валютних курсів протягом місяця
Експерти у сфері валютного ринку підтверджують, що коливання курсів валют мають не тільки сезонний характер, але також мають аналогічні рухи протягом місяця і навіть неділі.
Зокрема, спеціалісти підтверджують, що сильніше всього гривні дешеве в останній тиждень місяця, коли відбувається більше всього платежів цього типу. Перевірити це досить просто, якщо відслідковувати курси валют, наприклад, на сайті obmin.lutsk.ua.
В які дні краще всього купувати або продавати валюту?
Тут все досить складно, тому що чим менше діапазон, тим трудніше відповісти на це питання, тому однозначного відповіді немає навіть у експертів. Деякі з них упевнені, що явних коливань, які характеризувалися чіткою закономірністю по дням неділі, не існує, або ж вони настільки незначущі, що їх не має значення брати до розрахунку. При цьому інші спеціалісти, напроти, вважають, що середа і четвер - це найкращі дні для вигідних продажів, а уикенд - це відмінний час для покупки валюти.
Прихильники закономірностей доводять це тим, що саме в перші дні тижня гривня починає дешевшати до долара і пік її «падіння» припадає саме на середину тижня. Ближче до вихідних кількість угод на міжбанківському ринку починає знижуватися, що свідчить про падіння попиту, а разом із ним відбувається і падіння офіційного курсу долара, що також позначається на роздрібному курсі. Тому кінець тижня — це найкращий час для продажу вашої валюти.
Субота та неділя, коли більшість банків та обмінників закриті, роздрібна ціна на валюту знижується, тому ці дні вважаються найкращими для покупки. Звичайно, у більшості випадків такі коливання є ледь помітними і якщо йдеться про невеликі суми, то різниці ви особливо не побачите. Крім того, не існує 100%-ного прояву даної тенденції в рамках кожного тижня, хоча якщо відстежувати статистику по тижнях за кілька років, то ця закономірність однозначно підтвердиться.