Літо в розпалі, а значить, наступив сезон подорожей. Чудовий вид відпочинку – кемпінг. Організатори подібних туристичних таборів часто дають намети всім учасникам. Однак бувають ситуації, коли потрібно самостійно купити намет, враховуючи всі особливості та нюанси такого виду відпочинку. Він повинен бути якісним та зручним. Великий асортимент туристичних наметів від кращих брендів-виробників ви знайдете на сайті https://www.mandrivnik.com.ua/ua. На що орієнтуватися під час вибору?

Форма намету для кемпінгу

За формою намету можна виділити декілька основних категорій:

  • тунельні,
  • куполоподібні,
  • двосхилі.

Тунельні намети ще називают «напівбочками». Цей варіант передбачає найпростішу конструкцію, велика площу (можна порівняти з тамбуром). Подібний намет недостатньо стійкий до сильного вітру. Крім того, потрібно витратити деякий час, щоб його встановити ( спочатку намет розтягується, а потім закріплюється на спеціальних кілочках по краях). Однак ці незначні недостатки не вважаються критичними, якщо туристи розкладуться в місцевості без сильних вітрів і не стануть постійно міняти локацію. Куполоподібні намети відрізняються найбільшою стійкістю до вітру. Вони не потребують розтяжок, встановлюються легко. Даний вирбі можна поставити самостійно. Порівняно з тунельними наметами тут менше простору, однак все залежить від моделі. Двосхилі намети на сьогоднішній день вважаються застарілим варіантом, але деякі виробники продовжують їх випускати. Зазвичай вони виготовляються з бавовняної тканини, тому в спекотну погоду в них досить прохолодно.

Внутрішня конфігурація намету для кемпінгу

Якщо звернути увагу на планування намету, то розрізняють такі види:

  • одне відділення;
  • знімні перегородки;
  • внутрішні модулі;
  • ізольовані кімнати.

Перший варіант – найпростіший і найдешевший, але не надто комфортний. Знімні перегородки дозволяють розділити намет так, як забажається туристу. Більший рівень комфорту забезпечують модулі. Вони знімні, нагадують повноцінні кімнати. Не завжди вони входять у комплект, іноді потрібно купувати окремо. Дуже зручний намет, який містить ізольовані кімнати. До кожної кімнати є окремий вхід. Це найдорожчий варіант. Це ідеальне рішення, якщо в наметі будуть проживати різні люди (не родичі).

Інші особливості намету для кемпінгу

Поряд із конфігурацією варто врахувати ще ряд критеріїв:

  • матеріал каркасу;
  • вага;
  • матеріал тенту.

Каркас може бути алюмінієвим, сталевим або виготовленим із склопластику. Універсальним варіантом є алюмінієві дуги. Вони стійкі, легкі, не ламаються, але від сильного вітру можуть погнутися. Найміцнішим буде каркас зі сталі, але він досить важкий, транспортувати такий намет нелегко. Намет з каркасом із фібергласу або склопластику відрізняється доступною ціною, але ці матеріали не демонструють великої надійності. Вага кемпінгового намету на 4-5 чоловік зазвичай варіюється в межах 4-5 кг, але бувають і інші моделі. Не варто вибирати важкий намет, якщо передбачається подорожувати важкодоступними місцями, де не зможе проїхати транспорт. Тент має бути виготовлений з матеріалу, через який не проходить вода. Важливо, щоб були проклеєні шви. Дно також не повинно пропускати воду. Якщо показник водного стовпа буде 10 000 мм, тоді можна зупинятись з таким наметом навіть у болотистій місцевості.

Орієнтуючись на ці критерії, можна вибрати найзручніший намет, який прослужить довгі роки і дозволить вам комфортно провести час. Ці поради також будуть актуальними для вибору наметів для довготривалих походів.