Приручити домашнього улюбленця – це не така проста річ, якою здається на перший погляд. Окрім придбання кошеняти, потрібно забезпечити оптимальні умови для його проживання. Ці домашні тваринки потребують великої кількості уваги, тому варто з відповідальністю віднестися до забезпечення всіх необхідних умов для адаптації.

Як підготуватися до нового члена сім’ї

Кошенята нагадують маленьких дітей: постійно нишпорять у важкодоступних місцях, граються з усіма цікавими для них речами, та пробують на смак різноманітні продукти й речовини. Окрім забезпечення безпеки, треба придбати для малюка важливі аксесуари. Ось декілька речей, які допоможуть підготуватися до нового мешканця.

1. Ліжко для сну. Тваринки сплять майже 16 годин на добу, що сприяє швидкому росту та розвитку. Тому краще купити спеціальне обладнання для комфортного та безтурботного відпочинку.

2. Аксесуари для гігієни. До них відноситься не тільки спеціальні засоби для миття, а й піддон та наповнювач. Оскільки котеня ще не може контролювати своє бажання до туалету, то бажано розстелити по кімнаті підстилки, поступово привчаючи до лотка.

3. Засоби для профілактики від зовнішніх паразитів. Блохи можуть викликати проблеми зі шкірою, випадіння шерсті та навіть інфекції. На ветеринарному ринку існує безліч пропозицій, прочитати про вибір засобів від бліх можна в статті.

Ці пункти допоможуть забезпечити домашнього улюбленця всіма необхідними речами для належного догляду. Також варто придбати іграшки, високоякісний корм та смаколики.

Особливості годування кошеня

Приблизно з шести тижнів тваринок відлучають від материнського молока, і привчають до спеціальної їжі. Поступово у раціон додають корм, який містить всі необхідні поживні речовини: білок, жир та кальцій. Правильне харчування позитивно впливає на імунну систему та структуру тіла. Варто годувати кошеня сумішшю сухого та вологого корму: перший зміцнює зуби та кістки, а другий відповідає за смак та контроль рідини.

Як доглядати за кошеням

Кошеня також потребує дотримання розпорядку дня: це не означає, що годувати чи мити домашнього улюбленця треба погодинно у чітко зазначений час. Просто треба дотримуватися систематичності: контролювати кількість та якість харчування, завчасно змінювати лоток та постіль, водити до ветеринара чи грумера тощо.

Також необхідно гратися з котеням, гладити його та навіть спілкуватися: таким чином ваш емоційний зв’язок стає тіснішим. Якщо недостатньо турбуватися про тваринку, то він буде неслухняним, псуватиме речі, та не відчуватиме вашу любов.