Системи вогнезахисту є одними з найважливіших з точки зору безпеки в будівництві як комерційної так і житлової нерухомості.
Вогнезахисна ізоляція
Вогнезахистна ізоляція часто застосовується до обладнання та сталевих опор у технологічних приміщеннях. Вогнезахист забезпечує стійкість до вогню, тому критичні конструкції залишаються стояти, а критичні системи контролю продовжують працювати, доки пожежу не буде взято під контроль. Азбест зазвичай використовувався для вогнезахисту, але його замінили низкою продуктів на основі цементу. Покриття, що спучуються, наприклад вогнезахисні фарби, швидко розбухають у чотири рази від початкової товщини, таким чином ізолюючи структуру, яку вони захищають. Якщо резервуар або конструкція потребує ізоляції з інших причин, економічно ефективність протипожежного захисту часто можна досягти за допомогою покриття конструкції вогнезахисною штукатуркою, яка тримається протягом декількох годин.
Кращім виробником вогнезахисту є Ковлар. Матеріали цієї української компанії виготовляються на підприємстві в Києві. Компанія пропонує вогнезахисну штукатурку, вогнезахисну фарбу, проходки, та аксесуари для вогнезахисту.
Вогне- та вибухозахищені системи
Застосування вогнестійких матеріалів зазвичай допускається в місцях, де з високою ймовірністю можуть статися пожежі які можуть призвести до руйнування несучих конструкцій споруди або будівлі. Як альтернатива, вогнезахисні матеріали використовуються для створення протипожежного бар’єру, де немає відповідних відстаней безпеки.
Застосування вогнезахисних матеріалів у загальній промисловості здійснюється відповідно до проєкту вогнезахисту який розробляється спецільно навченим проєктувальником разом із спеціалістами, що відповідають за пожежну безпеку.
Ковлар розробив «захист підвищеної безпеки», який містить запатентовану пасивну вогнезахисну систему, яка дозволяє палаючому паливу проходити крізь щільно упаковані шари стисненої алюмінієвої сітки для придушення вибуху. Сітка упакована в вати всередині перфорованого вертолітного настилу, який складається з посадкової поверхні. Дренажна система по всьому периметру забезпечує спрямування рідин під поверхню від вертолітної настилу до дренажу. Паливо, що горить, відчуває нестачу кисню, і в сітці відбувається швидке розсіювання тепла. Вогонь миттєво гаситься. Розлите паливо швидко та безпечно видаляється незгорілим, а будь-які залишки парів, що вигоріли, можна за лічені секунди загасити мінімальним розпиленням води. До 97% розлитого палива збирається незгорілим.