Багато хто пам'ятає з дитинства, як мами любили одягати їх на прогулянку взимку. Купа дитячого одягу: колготки, зимові рейтузи, колючий светр, спеціальні товсті шкарпетки, додаткова шапка або дві, шарфи, інші речі; у такому вигляді гуляти не надто зручно. Поки одягаєшся вдома, спітнієш, а на вулиці одразу замерзнеш. Та й почуваєшся в цьому тісному коконі незграбним та неповоротким. Добре, що в наш час вигадали термобілизну для хлопчиків і дівчаток: штани, лонгсліви, комбінезони. Легке та практичне – воно зігріває дитину при низькій температурі, дозволяє тілу дихати, суттєво спрощує збори на прогулянку будь-якої пори року, полегшує життя дітям та батькам.

Що таке термобілизна?

Термобілизна – це білизна для дитини та дорослих, яку прийнято носити на голе тіло під верхній одяг з метою зберегти тепло та забезпечити оптимальну температуру в будь-яку погоду. Як термобілизна для зими та осені можуть виступати: кальсони, водолазки, футболки, боді, комбінезони, костюми, шкарпетки, рукавички, підшоломники та інші речі. Маючи невелику вагу, воно відмінно підтримує тепло, замінюючи 2-3 шари зайвого одягу. Підходить для повсякденних прогулянок, різних занять спортом у холодну пору року.

Ключові особливості і переваги

Секрет – у спеціальному матеріалі, створеному за спеціальною технологією. Використовується тканина комірчастої структури, саме завдяки осередкам піт і вода швидко виводяться назовні і не потрапляють назад, при цьому зберігається тепло, яке виробляє тіло дитини, а доступ холодному повітрю обмежується.

Насправді це виглядає так. Перебуваючи одягненим у приміщенні або активно рухаючись на вулиці, дитина пітніє. Звичайний одяг вбирає вологу, стає вологим, втрачає властивості. Дитяча термобілизна у свою чергу відводить вологу назовні, не дає їй потрапити назад. Завдяки особливій структурі тканина «дихає», тобто підтримується оптимальна температура тіла. Дитина захищена від перегріву та від переохолодження навіть прохолодною зимою.

Переваги:

  • підходить для хлопчиків та дівчаток;
  • захищає від холоду при низькій температурі в холодну пору року;
  • не допускає перегріву дитини, дозволяючи тілу дихати;
  • добре та швидко виводить вологу, залишаючи шкіру сухою;
  • легка, зручна (приємно носити, не сковує свободу рухів, не обмежує активність дитини під час прогулянки або занять спортом);
  • якісна білизна не вимагає складного догляду, не потрібно прасувати.

Варто пам'ятати, що така білизна розрахована на дітей, які активно поводяться на прогулянці чи займаються спортом – малюкам у візку цей вид одягу не годиться.

Що необхідно знати, як вибрати термобілизну і з чим її носити? Читайте про нюанси вибору дитячої термобілизни у нашій статті, а якісні речі обирайте на сайті https://babyfashion.com.ua/.

Види

Дитяча термобілизна, чи то комплекти чи комбінезони, буває кількох видів. Вибираючи термобілизну, виходьте з активності дитини. Одна справа, коли малюк неспішно гуляє у дворі при низькій температурі, зовсім інша, якщо він активно займається спортом на свіжому повітрі взимку.

Залежно від функції виділяють: вологовідівідну, теплозберігаючу та дитячу білизну змішаного типу. За виглядом тканини термобілизна для дитини прийнято ділити на:

  • синтетична термобілизна;
  • натуральна термобілизна;
  • змішана термобілизна.

Вологовідвідна термобілизна

Така термобілизна для дитини виготовляється із синтетичних матеріалів. Чим вище вміст поліестеру, тим краще ця модель відводить піт, дозволяючи тілу дихати. Синтетику варто вибрати для спортсменів і дітей, які віддають перевагу активному відпочинку. Вони активно рухаються, сильно пітніють і потребують швидше захисту від перегріву, ніж від холоду, навіть узимку.

Теплозберігаюча термобілизна

Для спокійних прогулянок на ігровому майданчику дитячого садка в зимові дні купуйте теплозберігаючі речі. Головне завдання цієї білизни – зігрівати.

Такий комплект для дитини може бути виготовлений із бавовни, кашеміру або вовни (її волокна добре зігрівають). Призначений для звичайних прогулянок чи помірної активності. Ця білизна добре зберігає тепло і захищає від холоду в зимовий день, при цьому дозволяючи тілу дихати.

Змішаний тип термобілизни

Складається з комбінації синтетичних та натуральних тканин. Чим більше у складі вовни чи кашеміру, тим одяг тепліший. Якщо переважає синтетика, то вище вологовідвідні властивості. Цей одяг може мати не один шар. Наприклад, внутрішній шар виконаний з акрилу, а зовнішній містить волокна вовни. Теплішою вважається білизна, у якої внутрішній шар виготовлений з натуральної тканини (вовна, кашемір), а зовнішній шар – синтетика.

Така дитяча білизна універсальна за рахунок своєї багатошаровості, її можна вибрати для активних прогулянок на свіжому повітрі.

Найпоширеніші матеріали

Як було зазначено вище, до таких відносяться синтетика (поліестер), бавовна, кашемір та шерсть. Поговоримо про кожний окремо.

Термобілизна з мериносу

Меринос – це порода вівець, яких розводять для отримання вовни найвищої якості. Мериносова вовна має тонкі, легкі волокна і має чудові властивості. Вовняний одяг м'який, легкий і дуже теплий, не викликає алергії, не вбирає запахи, не коле ніжну шкіру, добре зберігає тепло, швидко відводить вологу, дозволяє дихати.

Одяг із вовни вважається найтеплішим для дитини, підходить навіть маленьким дітям, які сидять у візку або роблять свої перші кроки на прогулянці взимку.

Термобілизна з бавовни

Бавовна відома всім – натуральна, м'яка, приємна для шкіри, не викликає алергії, підходить немовлятам і дітям до року. При цьому бавовняну білизну не можна віднести до практичного одягу. Вона не здатна відводити вологу, стає вологою, якщо малюк пітніє. Бавовну можна вибрати для дітей від народження до року або малюків, які поки що гуляють у візку. А ось будь-яку активність, що викликає рясне потовиділення, бавовняна білизна не витримає; для спортсменів її точно не треба використовувати.

Синтетична термобілизна

Синтетичну термобілизну виготовляють з поліестеру, поліпропілену, іноді додають мікрофібру, лайкру, акрил та ін.

Синтетика забезпечує найкраще відведення вологи в порівнянні з натуральними тканинами. На відміну від вовни, що зігріває властивості такого виробу значно гірше, зате синтетика максимально стійка до зносу.

Синтетичний одяг підходить для активного заняття спортом, катання на лижах, ковзанах, прогулянок, рухливих ігор на повітрі. Якщо бачите на етикетці «склад тканини: поліамід» або «склад: 100% поліестер», можете бути впевнені, що дитина не перегріється і залишиться сухою під час лижної пробіжки.

Комбіновані матеріали у термобілизні

Найбільш практичним є термобілизна з комбінованих тканин (наприклад, шерсть плюс синтетика). Вони поєднують у собі властивості синтетики та натуральних тканин. Така білизна може мати не один шар та містити вовну, поліестер, м'який акрил та флісову основу.

Комбіновані матеріали можуть винести все, вони комфортні та практичні. Зверніть увагу на склад тканини: чим вищим є вміст синтетики, тим краще вологовідвідні властивості; чим більше вовни, тим тепліші вироби.