Щойно затихають холоди, починаються посівні кампанії у фермерських господарствах та агрокорпораціях. Городові турботи хвилюють і більшість сільських жителів, а так само просто городян, які мають дачні ділянки за містом. Кожен прагне вкласти у посівну компанію максимум, щоб отримати потрібний і прогнозований урожай. Але без внесення достатньої кількості поживних речовин у ґрунт, все не так просто. Адже будь-яка рослина від малого до великого вимагає догляд і потребує постійного харчування.
Не всі можуть дозволити собі привезти якісь органічні добрива, тому найуніверсальнішим засобом підживлення є широко поширений у наш час гумат калію.
Гумат калію є натуральним органічним добривом, які складаються з сполук гумінових кислот з катіонами магнію, натрію, а також кальцію і калію. Успіх такого добрива в тому, що саме такі хімічні складові містяться у родючому ґрунті.
Природне утворення гумусу відбувається завдяки мікробам, що знаходяться в землі, які переробляють різні продукти розпаду від рослин і комах, а також більших органічних відходів. Так само дуже важливий фактор для утворення гумусу - це відсутність кисню, якщо його багато, відбувається вивітрювання з грунту поживних речовин.
Гуматні добрива поділяють на кілька видів, і найпопулярнішим гумат калію є у вигляді рідкого концентрату. Це речовина темно-бурого кольору в якому міститься близько 80% гуматів, а також містить бурштинні і фолієві кислоти і включення калію. Концентрат відрізняється своєю яскравою стимулюючою дією на рослини, які дуже добре відгукуються на підживлення своїм буйним зростанням. Він ще й простий у застосуванні, просто його потрібно розбавляти за вказаною на пляшці шкалою.
Дуже часто використовується гумат калію та у вигляді сухого порошку. Такий вид субстрату надає здатність до зростання та зміцнення кореневої системи рослин. Він також допомагає зміцнювати імунну систему рослин, збільшує кількість вітамінів і поживних речовин для зростання. Такий вид гумату дуже зручний у використанні. Пакетик достатньо розірвати перед вживанням та розмішати у потрібній кількості води.
Є ще один універсальний вид гумату Суфлер, який виготовляється із відкладень різних прісноводних водойм. У ньому міститься сапропель, який відрізняється своєю мультикомплексною дією. Поливають таким добривом кожний другий тиждень навесні і шостий в осінньо-зимовий період.
Гумат калію істотно може прискорити проростання насіння, яке потрібно замочувати в розчині гумату перед посадкою. Можна обробляти таким чином і живці. Усі норми витрати обчислюються якості концентрату і зазвичай наносяться на етикетці від виробника.
Гумат калію можна використовувати в розчині при обприскуванні листочків, таким чином вдасться добре підгодувати та оздоровити рослини, прискоривши ріст саджанців або розсади.
У будь-якому випадку можливості гумату широкі, як від простого внесення в ґрунт за допомогою розчину, так і обприскування розчину по листочках, окремо можна і обробляти сам ґрунт перед посадкою, при цьому відбувається знезараження подібно від використання фунгіцидів.