Бути вагітною жінкою – це велика відповідальність, адже спосіб життя та наявність позитивних чи негативних емоцій можуть вплинути на дитину. Сама вагітність триває протягом 40 тижнів: за цей час плод від ембріона зростає у зручному середовищі, повністю формується і готується вийти на світ. Одним з найскладніших періодів є 36 тиждень вагітності, оскільки дівчина вже готується до пологів, через що може нервувати та потребувати особливої уваги.

Що відбувається з плодом?

У цей період всі органи дитини не тільки є сформованими (серце, кишківник, нирки тощо), а й активно працюють. Проте легені ще заслабкі для самостійного дихання, тому малюки, які народжені на 36 тижні вважають недоношеними. Скелет також повністю сформований, тільки череп покривається хрящем задля забезпечення дитині більш безпечних пологів.

І хоча малюк не так активно ворушиться, проте серцебиття стає сильніше, коли чує голос батьків. Також жінка може відчувати потяги до родів, що називаються тренувальними родами: матка скорочується протягом хвилини з неприємним відчуттям внизу живота. Оскільки вони нерегулярні та не здатні розкрити шийку матки, то спеціаліти називають їх несправжніми.

Варто зазначити, що малюк перебуває майже постійно в одному й тому ж положенні жо кінцевого строку вагітності. Проте може спостерігатися опущення головки (якщо первісток) – це покращить мамі процес дихання, оскільки плод не давитиме на діафрагму.

Щодо стану матері, то через велике збільшення матки вона буде відчувати часті позиви до туалету. Також набряки почнуть сходити, оскільки організм готується до пологів шляхом виведення рідини. А емоційний стан буде хиткий не тільки через дикомфорт у деяких органах, а й надмірне хвилювання.

Поради для матусі

Паніка – це стан будь-якої жінки, яка готується до переймів (особливо перших). Проте він негативно діє не тільки на самопочуття матері (зокрема судоми або знесилля), а й на саму дитинку. Не варто за найменшого дискомфорту переживати та одразу звертатися до лікаря.

Поміч спеціаліста може знадобитися лише тоді, коли біль постійний і не проходить, а також якщо відійшли води сигналізуючи про передчасні перейми. Якщо тренувальні перейми часті, то треба поїхати в пологовий будинок, де спеціалісти оглянуть та випишуть аналізи, які варто зробити.

Щодо харчування, то варто в першу чергу звертати увагу на самопочуття. Не варто їсти корисні продукти великими порціями, адже це може тільки негативно вплинути на організм. У раціон варто ввести фолієву кислоту, білок, жирні кислоти та залізо саме через продукти.