Чистота в оселі залежить від багатьох чинників. Впливає кількість жильців, наявність тварин, домашня активність. Тому потрібно прибирати. Часом здається, що наводити лад поверхнево необхідно постійно. А виконуючи до свят глибокі прибирання, однаково доводиться витрачати багато часу. Як часто потрібно робити клінінг в оселі, щоб було чисто, розглянемо далі.

Генеральні прибирання

Їх завжди потрібно планувати заздалегідь. Часто дату прив’язують до настання сезону: зимове перед Новим роком, весняне, літнє, осіннє. Генеральний клінінг передбачає перебирання речей, перестановку меблів, очищення оббивок, миття стель, стін та важкодоступних місць. Рекомендовано робити це не частіше разу на сезон, щоб не шкодити шпалерам, шторам, меблям. Постійного очищення зазвичай потребують лише килими — можна купити пилосос із функцією миття та використовувати 1-2 рази на тиждень.

Вологе та сухе прибирання

Мити та протирати пил із поличок, шаф, тумб, стільниць потрібно кожні 2-3 дні. Це допоможе завадити осіданню великого шару пилу та його потраплянню в організм людини. Якщо ви використовуєте зволожувач повітря, побачите, що частки на поверхнях перетворюються на брудні розводи. Сухе прибирання підлоги краще робити відразу після протирання пилу. Його виконують віником або за допомогою техніки, у каталозі Алло у Львові можна знайти модельний ряд пилососів з різними режимами.

Миття сантехніки, кухні та скла

Прибирання цих зон у квартирі пов’язане з використанням мийних засобів. Це можуть бути хлористі рідини для туалету, спреї для плит, порошки тощо. Іноді їх замінюють на розчин соди з оцтом. Рекомендації щодо частоти миття:

  • Ванна кімната та туалет. Прибирання має проводитися декілька разів на тиждень, щоб запобігти розповсюдженню бактерій.
  • Кухня. Повне прибирання потрібне раз на тиждень. Стежте за ступенем забруднення плит, стільниці та обіднього столу. Їх мийте вчасно, навіть, якщо повний клінінг на сьогодні незапланований, витирайте крихти та видаляйте плями.
  • Дзеркала. У ванній кімнаті протирайте їх 2-3 рази на тиждень залежно від появи розводів та крапель. В інших зонах допустимо робити це раз на 7 днів. Обов’язкове використання антисептичного чи спеціалізованого засобу для скла принаймні раз на 7 днів.
  • Вікна. Рекомендовано мити кілька разів на рік. Якщо вікна розташовані на низьких поверхах чи з боку траси, очищення потрібне кожні 3 місяці. Жителям високоповерхівок рекомендовано наймати професіонального працівника, який безпечно помиє вікна. Часто сусіди викликають спеціаліста для всього поверху.

Не забувайте про дрібні предмети. До них належать люстри, лампи, торшери, радіатори. Їх мийте раз на 4 місяці. Статуетки, свічки, вази тощо протирайте, стежачи за ступенем запилення. Листя рослин також необхідно мити від бруду.