Легалізація української гральної індустрії розпочалася в 2020 році і вже принесла свої результати у вигляді збільшення надходжень до бюджету, законодавчих змін, певних кроків ринку на шляху до створення соціально відповідального бізнесу.
Нещодавно Антон Кучухідзе ще раз підкреслив важливість змін в межах інтеграції грального бізнесу у світову спільноту. Сьогодні міжнародні компанії все частіше відмовляються працювати на нерегульованих ринках, воліючи створювати легальний бізнес та мати підґрунтя у вигляді законодавчої бази, наявності національних регуляторів, правил та принципів відповідальної гри.
Про що саме йдеться в заяві голови UGC
Антон Кучухідзе розповів про те, що останніми роками глобальний ринок гемблінгу переживає суттєві трансформації. Прослідковується тенденція до виходу з «тіні» та переходу компаній на регульовані ринки. Так, нещодавно британський гігант Entain розповів про плани покинути всі «сірі» ринки найближчим часом.
Сьогодні компанія вже перестала працювати на декількох нерегульованих ринках, внаслідок чого вони багато втратили. Та почали шукати рішення, що дозволило б не відмовлятися від великих кошти інвестицій та прибутків до держбюджетів. І єдиний вихід – це легалізація ринку. Шлях, на який Україна стала ще в 2020 році.
Бажанню світових гемблінгових гігантів працювати в межах діючого законодавства та за наявності інструментів для регулювання сфери спровоковане двома чинниками. Перший – це ризик отримання великих штрафів та санкцій після того, як держава починає вводити обмеження та створювати законодавчу базу. І, аби уникнути сюрпризів, компанії воліють одразу відкривати бізнес там, де вже є для того умови та чіткі норми.
Другий чинник – це бажання захиститися від несанкціонованих дій інших учасників сфери та убезпечити свої інвестиції. Працювати на регульованих ринках, знаючи правила та маючи впевненість в їх дотриманні всіма сторонами, простіше та спокійніше.
Чому для України мають значення зміни на світовому ринку
Як зазначають Gazeta.Lviv, заява Антона Кучухідзе є досить показовою: демонструє зміну світових тенденцій та ще раз доводить, що рішення легалізувати індустрію в Україні було правильним. Адже лише за умови перетворення українського гемблінгу на цивілізований та чесний бізнес сфера матиме змогу залучати іноземні інвестиції, розвиватися, підтримуючи інші галузі та забезпечуючи надходження до державного бюджету.
Більше того, саме Україна може стати центром розвитку гемблінгу в Східній Європі, привернувши увагу найбільших гравців ринку та створивши для бізнесу сприятливі умови. Українські компанії вже демонструють неабиякі здобутки, особливо в сфері онлайн-гемблінгу. І в подальшому їх розвиток може бути підтриманий не лише іноземними інвесторами, але й кращими компаніями гральної індустрії.
Gazeta.Lviv – аналітичний проект, присвячений оглядам та порівнянням казино і покер-румів. Місія сервісу – розвиток та підтримка легального гемблінгу в Україні, активна протидія лудоманії та надання користувачам корисної інформації. Докладніше почитати про роботу проекту можна в профілі на Golden або linkedin.