Читачі звернулись до нас з запитом про те, в чому полягає відмінність пошуку роботи в Україні та закордоном. Найбільший інтерес викликає процес працевлаштування українців в США, тож редакція «Indigo» вирішила освітлити це питання на прикладі міста Сан-Дієго. За консультацією звернулись до багатомовного порталу для іммігрантів BAZAR.club, який публікує оголошення про оренду житла, послуги, а також про удаленную работу в Сан Диего.
Роботу онлайн на дому чи офлайн в Сан-Дієго можна розділити на дві основні категорії:
- Легальні іммігранти мають потенціал, щоб конкурувати за високооплачувану роботу в таких сферах, як медицина, ІТ, навчання, інженерія та кіноіндустрія.
- Для працівників без документів працевлаштування, як правило, є фізично важким і малокваліфікованим, але може стати засобом виживання на початкових етапах імміграції.
Залежно від статусу іммігранта способи працевлаштування можуть відрізнятися. Давайте розберемося в цих техніках.
Як тимчасову роботу шукати нелегалам?
Неофіційна робота в Америці є скоріше винятком, ніж нормою, і в таких ситуаціях ризикують як роботодавець, так і працівник. Однак у випадках, коли готівка потрібна терміново для оплати рахунків, це може стати корисним рішенням. Як пошукач, важливо знати про потенційні підводні камені та зважувати ризики та переваги.
Найчастіше нелегали працюють помічниками по господарству, доглядальницями у літніх/хворих людей, нянями, різноробочими. Знайти роботу в Сан-Дієго за кеш можна двома способами.
За допомогою «сарафанного радіо», тобто через знайомих
Не бійтеся звертатися за допомогою до знайомих і родичів, які живуть в Америці, коли справа стосується пошуку роботи. Можливо, вони самі були в подібній ситуації, тому немає нічого поганого в тому, щоб зробити запит. Якщо у вас немає контактів, спробуйте звернутися до україномовної спільноти в Сан-Дієго, яка завжди готова допомогти новачкам з працевлаштуванням.
Пошук роботи «ногами»
Основна ідея полягає в тому, щоб особисто відвідувати потенційні місця роботи у вашому регіоні. Це можуть бути ресторани, супермаркети або торгові центри. Поговоріть з менеджерами та запишіть контактну інформацію з оголошень про роботу. Згодом фраза «робота диспетчером чи оператором на дому» набуде резонансу.
Методи, які підходять для іммігрантів, які перебувають в країні легально
У житті бувають ситуації, коли у людини є дозвіл на роботу, але вона не володіє англійською мовою. Наприклад, хтось виграв лотерею грін-карт, але не встиг покращити свої мовні навички. Як за таких обставин знайти роботу в Сан-Дієго? Давайте розглянемо деякі варіанти.
Шукаємо вакансии для роботи на дому чи офлайн через дошки оголошень
1. BAZAR.club
Ця дошка оголошень створена для іммігрантів з країн Східної Європи і може похвалитися простим і зрозумілим інтерфейсом. Щоб отримати доступ до поточних списків вакансій, просто виберіть потрібне місто зі спадного меню в категорії «Робота».
2. Craigslist
Ця англомовна дошка оголошень також зручна, бо має функцію перекладу російською мовою. До переваг сайту можна віднести велику кількість фільтрів. Вакансії можна відбирати за віддаленістю від місця проживання, типом зайнятості, датою розміщення і ще десятком параметрів.
3. Snagajob
Перевага Snagajob у тому, що тут багато роботи з частковою зайнятістю, гнучким графіком, фрілансу та позицій для працівників-початківців. На сайті нескладно заповнити профіль, який одночасно стає резюме для відгуків роботодавців.
Залучаємо групи в популярних соцмережах та месенджерах
Аудиторія, що розмовляє українською та російською мовами, створює безліч тематичних груп, які можуть стати відмінною підтримкою при пошуку роботи в Сан-Дієго. Зверніть увагу на такі ресурси, як Facebook, Telegram, де подібних груп найбільше. Професійна спільнота допоможе вам зробити цей процес простим та ефективним.
Як працевлаштуватися в Америці мігрантам з освітою, які вільно володіють англійською?
Іммігранти, які закінчили курси в США або підтвердили свій український диплом про освіту, мають вагомі шанси на високооплачувану посаду. Однак приготуйтеся до того, що потрібно безперестанку шліфувати своє резюме, проходити багатоетапні співбесіди, писати супровідні листи. Більшість претендентів користується такими ресурсами.
Через LinkedIn
Кожен націлений на кар'єру фахівець повинен мати на LinkedIn складене за американськими стандартами резюме. На нього ви можете отримувати відгуки як від потенційних роботодавців, так і від рекрутерів. За допомогою цієї платформи можна налагодити мережу професійних контактів за допомогою нетворкінгу.
Через пряме звернення до компаній
Якщо вас цікавить конкретна фірма, зайдіть на її сайт і відвідайте рубрику вакансії. Багато великих компаній мають відділи працевлаштування, що дозволяють звертатися до них безпосередньо.
Насамкінець
Головне для іммігранта — вибрати власну стратегію пошуку, враховуючи статус, знання англійської, досвід, кваліфікацію. Дотримуючись її, ви з великою ймовірністю знайдете ту роботу, яка задовольнить наявні запити.