Проблеми з електроенергією спостерігалися в Україні й до повномасштабного вторгнення та регулярних російських обстрілів. Зношеність енергосистеми загалом, використання застарілого обладнання, перебої з генерацією — до цих проблем додалося методичне знищення важливих вузлів російськими ракетами.
Практика минулого зимового сезону показала, що вимкнення електропостачання — не найголовніша проблема. Пережити цей дискомфорт у принципі можливо, якщо заздалегідь підготуватися.
Більш серйозних наслідків можуть завдати стрибки напруги, які часто трапляються в енергосистемі, коли вона втрачає один із вузлів генерації чи трансформації електроенергії. Від цього можуть серйозно постраждати й навіть вийти з ладу різноманітні девайси: від смартфонів до холодильників.
Що робити? Замислитися про придбання спеціальних девайсів, які можуть захистити ваше обладнання від таких проблем.
4 девайси для захисту побутових пристроїв
Будь-який сучасний лічильник додатково оснащується автоматичним вимикачем, який спрацьовує за досягнення значення напруги у 250 В. Але чутлива техніка може встигнути дістати серйозні пошкодження. Тому варто придбати один чи кілька захисних девайсів.
- Мережевий фільтр. Базовий пристрій, має вигляд стандартного подовжувача. Всередині він обладнаний резисторами, конденсаторами та запобіжниками, які ефективно прибирають шуми струму та захищають від стрибків напруги. Можна використовувати для ПК чи дрібної побутової техніки.
- Реле напруги. Можуть встановлюватися на ввідному кабелі в будинок або під деякі девайси. Їх можна налаштувати на безпечні значення напруги в мережі (наприклад, у межах 220-240 Вт), щоб запобігти занадто частим вимкненням електрики в домі. Як тільки показник вийде за межі, постачання електроенергії буде автоматично вимкнено до моменту стабілізації напруги.
- Стабілізатор напруги — девайс, який не лише здійснює контроль за станом мережі, а й вирівнює напругу до безпечних значень. Девайс можна налаштувати на потрібні показники відповідно до кожної конкретної ситуації.
- UPS — джерело безперебійного живлення є кращою версією стабілізатора, яку доповнили потужним акумулятором. З таким пристроєм можна не тільки не хвилюватися щодо стрибків напруги в мережі, а ще і продовжувати роботу під час вимкнення світла. Якщо ви хочете отримати ще більше автономності на період відсутності електрики, варто придбати безперебійник із зовнішнім акумулятором.
Яких ще додаткових заходів можна вжити?
До ваших девайсів струм доходить через розгалужену систему дротів та обладнання, на яке не завжди реально вплинути. Але дещо зробити можна: запросити електрика, який зробить ревізію стану вашої проводки та її відповідності кількості техніки, що використовується в будинку. Якщо зробити навіть базову заміну проводки та деяких вузлів, можна досягти покращення ситуації з напругою.