Попри те, що вебкамери є одними з найпростіших периферійних пристроїв, є декілька аспектів, на які варто орієнтуватися, вибираючи модель для повсякденного використання. Для повноцінного спілкування відеозв’язком рекомендується придбати зовнішній пристрій із базовим набором функцій. Прочитавши статтю, ви дізнаєтесь, які параметри є найважливішими для вебкамер та як зробити правильний вибір із безлічі наявних у каталогах виробників варіантів.

Роздільна здатність: HD або Full HD?

Основний параметр, який насамперед впливає на чіткість. Що більше пікселів містить відео, то більш чітким і деталізованим буде зображення. Більшість сучасних пристроїв забезпечують достатньо високу якість картинки, однак для організації онлайн-відеоконференцій або стрімінгу на YouTube радимо вибирати «вебку» з роздільною здатністю Full HD 1080p (1920 x 1080 пікселів) або Ultra HD (4К).

Частота зміни кадрів

Цю характеристику також називають частотою оновлення. Вона визначає кількість змін зображення на екрані за одиницю часу. На практиці використовується позначення fps або к/с (кадрів за секунду). Необхідний мінімум сьогодні — 30 к/с. Якщо використовувати вебкамеру з нижчою частотою, картинка тремтітиме й матиме помітні викривлення. Image

Спосіб встановлення

За способом встановлення виділяють три варіанти вебкамер:

  1. з ніжкою для встановлення на робочий стіл;
  2. з кріпленням для фіксації на моніторі або ноутбуці;
  3. пристрої, для яких потрібна окрема стійка або штатив.

Перший варіант достатньо поставити в зручному місці та підключити, а другий дає змогу зекономити більше корисного простору на робочому столі. Купити сучасні якісні веб-камери в Києві та інших містах України можна в магазинах Алло.юа.

Кут огляду

Користувачам, які регулярно проводять відеоконференції, рекомендується вибирати моделі з ширококутним об’єктивом 90° та більше. Такі вебкамери дають змогу потрапити в кадр усім учасниками заходу. Також слід враховувати розміри приміщення, де відбувається зйомка.

Матеріал лінз

У сучасних вебкамерах встановлюють скляні або пластикові лінзи. Для професійної роботи краще вибирати пристрої з лінзами зі скла. Вони можуть похвалитися вищою якістю відеокартинки. Втім, для повсякденного спілкування в Skype та інших месенджерах цілком підійде «вебка» від перевіреного бренду з пластиковою лінзою.

Додаткові функції

В умовах слабкого освітлення відео може виглядати занадто тьмяним і нечітким. Якщо у вебкамери є функція автокорекції освітленості, це дасть змогу виправити цю проблему. Також важливими перевагами є опції регулювання експозиції та підвищення контрастності. Сучасні моделі оснащено вбудованими мікрофонами з технологією шумозаглушення, які забезпечують чітке звучання голосу під час спілкування. «Вебки» з просунутими функціями автофокусу й позиціонування на базі штучного інтелекту дорожчі, однак демонструють преміальний рівень продуктивності роботи.