Онлайн-придбання, фінансові транзакції через Інтернет ґрунтуються на довірі користувача до вебсайту. Перехід від протоколу HTTP до HTTPS стає все більш актуальним. У кожного протоколу є власні переваги та недоліки. І хоч для переходу на HTTPS необхідно виконати деякі кроки, від ненадійного з'єднання варто відмовитися.

HTTPS та його переваги

Secure Hypertext Transport Protocol - це протокол, який гарантує безпечний обмін інформацією між користувачем та вебресурсом. HTTPS є певним розширенням HTTP, що використовує сучасні стандарти шифрування. Для забезпечення безпеки з'єднання використовуються сертифікати SSL і TLS. Вони мають три рівні захисту:

  • Шифрування даних для запобігання перехоплення даних;
  • збереження введеної інформації завдяки фіксації кожної зміни;
  • аутентифікація, котра захищає від втручання сторонніх осіб у канал зв’язку.

Доказом використання сайтом HTTPS є зелений замок у веб-адресному рядку. Такий замок можна побачити на сайті igrovye avtomati та всіх сучасних віртуальних азартних клубах. Такий невеличкий значок гарантує ресурсу підвищення рейтингу в пошукових системах, гарантію цілісності ідентифікованих даних, упевненість користувача в тому, що його конфіденційна інформація залишається конфіденційною.

Для яких сайтів важливо перейти на HTTPS

Перехід на протокол HTTPS важливим для вебсайтів, які займаються обробкою особистих даних користувачів:

  • Інтернет-магазини;
  • поштові сервіси;
  • банківські сайти та інші ресурси, що збирають конфіденційну інформацію.

Особливо важливо це для сайтів, у яких передбачені особисті кабінети клієнтів.

Представники компанії Google стверджують, всі сайти зобов’язані використовувати протокол HTTPS, незалежно від тематики чи специфіки. Це аргументується бажанням пошукової системи встановлювати безпеку користувачів в якості головного пріоритету. Google навіть надає спеціальні бонуси сайтам, що мають захищений протокол: високі позиції в ранжируванні.

При використанні HTTPS-з'єднання активується спільний секретний ключ для сервера і комп'ютера користувача. Для кожного сеансу генерується окремий ключ. Для переходу на HTTPS власнику сайту необхідно придбати спеціальний SSL-сертифікат. Він гарантує безпеку з'єднання та є унікальним цифровим підписом сайту.

В сертифікаті зазначається:

  • Доменне ім'я власника;
  • фізичне розташування компанії;
  • терміни дії сертифіката

SSL-сертифікат пропонують і компанії, які надають хостинг. Під час підготовки сервера до роботи з HTTPS-з'єднаннями, слід та встановити SSL-сертифікат. Він складається із декількох частин:

  • публічна;
  • приватну.

Придбання SSL-сертифіката вимагає звернення до центру сертифікації чи його посередника. Важливо переконатися, що обраний хостинг є надійним.

Перед придбанням необхідно зрозуміти, який тип SSL-сертифіката підходить конкретному сайту. Існують:

  • DV-сертифікати (з перевіркою домену): підтверджують, що користувач знаходиться на ресурсі, перехід на який і планував здійснити перехід. Інформація про власника вебсайту відсутня.
  • EV-сертифікати (з розширеною перевіркою): здійснюють постійну перевірку інформації для запобігання підміни даних. Забезпечують максимальний рівень захисту.

Перший тип підходить для онлайн-ресурсів, які не вимагають серйозного підтвердження безпеки.