Популярність велосипеда серед людей різного віку зростає завдяки його комфортності, швидкості пересування, маневреності, екологічності. Велосипедне катання дозволяє добиратися до роботи, навчання, укріплювати своє здоров’я, корисно відпочивати на природі. Практичність, легка вага, можливість деяких моделей велобайків складатися та займати мало місця, дозволяє їх без проблем перевозити в метро, міському транспорті, літаках  та транспорті міжміського направлення.

Магазин велосипедів «Велосклад» пропонує купити велосипед якісний, брендовий, по демократичній ціні, з доставкою по Україні. Кожен споживач зможе підібрати для себе оптимальний варіант під свої потреби та бюджет, для роботи, спорту та подорожей.

Особливості перевезення велосипеда в поїздах далекого прямування

Перевезення велосипеду в поїздах далекого прямування є зручним для туристів. Однак, перед тим, як вирушати у подорож, важливо знати особливості цього виду транспортування та заздалегідь підготувати свій засіб.

Пасажир може перевозити ручну поклажу до 36 кг безкоштовно або за певну плату (в залежності від типу поїзда). Більшість велосипедів підходять під це правило, але щоб не перевищувати габарити розміру, уникнути пошкоджень, байк необхідно частково розібрати – зняти педалі, крила, ліхтарі, велорюкзак, опустити сідло і підсідельну трубу, повернути кермо на 90 градусів. Потім зняти переднє колесо і прив’язати його до рами з правої сторони. Обов’язково слід взяти в дорогу велосипедні ключі, викрутки Розібраний велосипед необхідно скласти в підготовлений чохол, зав’язати мотузками.

Квитки краще купляти в плацкартний вагон, упакований засіб легко розмістити на третій поличці, прив’язавши його до стійок. Якщо група велотуристів велика, краще переїздити багаж в одному купе. Нового зразка плацкартні вагони не мають третьої полиці, лише повздовжню протягнуту перегородку, що ускладнює розміщення велосипеда.

Транспортування велосипеда в міжміських автобусах

Автобуси міжміського сполучення теж дають можливість транспортувати велосипед. Сучасні буси оснащені великими багажними відділеннями, куди легко помістити розібраний та складений в чохол байк.

Перед поїздкою необхідно перевірити політику перевезення багажу конкретного автобусного перевізника. У деяких випадках, можуть бути обмеження на кількість велосипедів, які можна перевезти, або потрібно забронювати місце для нього заздалегідь.

Перед транспортуванням важливо правильно підготувати велосипед. Зніміть педалі, злегка відрегулюйте кермо та забезпечте надійне закріплення рами та коліс, все складіть у чохол. Це допоможе уникнути пошкоджень техніки під час перевезення.

Чи можна перевезти велосипед авіатранспортом?

Перевезення велосипеда літаком актуальне для велосипедистів, що планують велосипедну подорож, в місця, де не ходять потяги, автобуси або змагання організовують за межами вашої країни. Перед тим як вирушати у подорож, теж потрібно знати правила та обмеження перевезення велосипедів авіатранспортом.

Більшість авіакомпаній дозволяють перевозити велобайк як додатковий вантаж, але можуть існувати обмеження на їх розмір та вагу. Потрібно правильно підготувати велосипед до перевезення: спустити повітря з покришок, зняти педалі, зафіксувати кермо та раму, скласти розібрані частини в м'яку упаковку або велосипедний чохол. Якщо в потязі ви завантажуєте багаж самі, то в літаку – здаєте його в багажне відділення.