Технології не стоять на місці і всі ми з великим задоволенням користуємося благами цивілізації. Розплатитися за допомогою телефону в магазині в наш час не проблема: доклав смартфон до пристрою, що зчитує, і все. У громадському транспорті нам більше не потрібно шукати дрібниці, щоб сплатити за проїзд, достатньо “пікнути” проїзним. А в деяких країнах активно використовують паспорти з аналогічними функціями. Але мало хто думає, що всі ці зручності зберігають купу особистої інформації. Отримати до неї доступ для досвідчених шахраїв не важко. Сьогодні ми розповімо, як не стати жертвою інформаційних злодіїв завдяки RFID-захисту у сумках, гаманцях та кредитницях.
RFID – що це?
Абревіатура RFID розшифровується як “радіочастотна ідентифікація”; та сама, яку використовують у банківських картках з функцією Pass Pay. Відповідно, RFID-захист не дозволяє зчитувати дані без відома власника.
Всі ми знаємо, що для віддаленого зчитування даних використовують два види датчиків:
- NFC – дозволяє зчитувати дані на близькій відстані;
- RFID – дозволяє зчитувати дані віддалено.
Для простого користувача ці дві системи нічим не відрізняються. Вони мають єдиний принцип дії - зручно оплачувати покупки, не підносячи телефон близько до терміналу. Відповідно, і захист у цих технологій однаковий.
Як відбувається крадіжка?
Останнім часом крадіжки з використанням сканера для читання та дублювання особистої інформації почастішали. Виглядає це так: у тісному потоці в метро, у черзі магазину, навіть просто на зупинці громадського транспорту шахраї за допомогою вдосконалених сканерів витягують дані з карток, які потім потрапляють на носії-клони. RFID чіпи дозволяють зчитувати дані на відстані до декількох метрів. Йому не завадить сигнал смартфона або інші перешкоди, адже такий сканер має потужніший сигнал.
Неприємно, правда? Особливо якщо враховувати, що зловити шахрая практично неможливо, а про крадіжку постраждалий дізнається тільки після того, як це сталося.
То що робити?
Для того, щоб ніхто не зміг вкрасти Ваші гроші або скористатися особистою інформацією, інтернет магазин Koffer.UA пропонує придбати аксесуари з RFID-захистом.
Такі портмоне, гаманці та кредитниці захистять дані від запиту зловмисника.
Як працює RFID-захист у сумках, гаманцях та кредитницях?
Існує кілька методів виробництва. В основному використовуються матеріали, які поглинають або відбивають радіохвилі.
У підкладку гаманця, кредитниці, кишені сумки вшивають елементи з металу. Такий металевий конверт екранізує всі джерела радіовипромінювання. Така система гарантує, що хакер не зможе зробити запит фальшивим сканером. Усі особисті дані та кошти залишаться під надійним захистом!
Зверніть увагу, що захист RFID працює тільки тоді, коли предмет з усіх боків обернутий захисним матеріалом. Тобто якщо гаманець знаходиться у відкритому стані, є можливість зчитування даних.
Крім того, аксесуари з RFID-захистом не дозволяють картам розмагнічуватись.