Приблизно 2/3 організму домашнього вихованця складає вода, вона стоїть на другому місці за важливістю після кисню. Тому в разі настання зневоднення — зниження загального вмісту рідини в організмі, в організмі улюбленця трапляється збій. Зниження рівня рідини в організмі призводить до порушення обміну речовин. Це в свою чергу призводить до того, що токсини повільніше виводяться з організму. Поступово виникає повна інтоксикація, починають розвиватися серйозні проблеми зі здоров'ям. У найбільш складних випадках зменшення відсотку води може навіть призвести до загибелі тварини. Саме тому дуже важливо не прогавити симптоми зневоднення організму та вчасно відновити дефіцит рідини. Тому потрібна своєчасно ветеринарна допомога.

Як зрозуміти, що тварина зневоднена?

Давайте розглянемо, як визначити зневоднення у наших пухнастих друзів. Щоб перевірити, чи достатньо в організмі собаки чи кота рідини, можна скористатися наступним класичним прийомом. Обережно потягніть шкіру на потилиці тварини і відпустіть. Якщо шкіра швидко повертається у нормальний стан, значить з водним балансом все гаразд. Якщо ж складка розправляється повільно або залишається у відтягнутому положенні, це може свідчити про зневодненість організму тварини.

Основна проблема з таким тестом полягає в тому, що на той час, коли у зневодненого улюбленця шкіра перестає розправлятися, тканини її організму втрачають вже стільки вологи, що це може призвести до пошкодження внутрішніх органів. Ознака легшого ступеню зневоднення, яку також можна перевірити в домашніх умовах, — це сухість ясен. Якщо ясна тварини здаються сухими та липкими, це зазвичай вказує на те, що її організм може бути злегка зневодненим.

Окрім вже вказаних варіантів перевірки водного балансу в тілі улюбленця, визначити нестачу рідини за такими симптомами:

  • млявістю та слабкістю;
  • запалим очам;
  • прискореному серцебиттю та надмірній задишці;
  • зниженню рухливості;
  • сухості очей, рота, носа;
  • втраті рівноваги та невпевненій ході.

Чому трапляється зневоднення?

Причини зневоднення можна побічно розділити на дві категорії:

Зниження споживання рідини

Кожен організм має свою потребу у певній кількості рідини, яку він отримує з водою та їжею. У разі зменшення твариною споживання води та їжі через хворобу або по причині відсутності цих ресурсів у вільному доступі, в організмі настає зневоднення.

Збільшення втрати рідини

За деяких захворювань може відбуватися втрата рідини самим організмом. Найчастіше це відбувається у таких випадках:

  • блювання у собак, кішок;
  • діареї;
  • хворобах нирок;
  • лихоманці;
  • великих ранах та опіках;
  • тривалій гіперсалівації (слиновиділенні).

При нирковій недостатності нирки не в змозі зберегти потрібний об'єм рідини та виділяють зайву рідину із сечею. При блювоті та діареї зайва рідина втрачається з блювотними масами або рідким випорожненням.

Як не допустити зневоднення?

Щоб уникнути зневоднення необхідно забезпечити улюбленцю достатнє споживання рідини. Ця проблема особливо актуальна в літній період, тому що в спеку тварини стають менш активними, менше п'ють і менше їдять.

Тому дуже важливо, щоб у тварини був постійний доступ до чистої води. Якщо ви вирушаєте на прогулянку або в поїздку зі своїм вихованцем, обовʼязкового беріть із собою дорожню пляшечку з водою для нього.

У домашніх умовах можна розставити додаткові миски з водою по квартирі в тих місцях, де тварина проводить найбільше часу. Так тварина зможе попити якби «між ділом», їй не потрібно буде цілеспрямовано йти до місця, де вона зазвичай харчується.

Якщо тварина добре їсти вологі корми, можна збільшити їх відсоток у добовому раціоні на період літньої спеки.Висока концентрація вологи в консервах та паучах допоможе вихованцю «дібрати» денну норму води.

Терра Вет – ветеринарна клініка на 23 Серпня, в якій можна отримати консультацію ветеринара, а також виконати необхідну діагностику для встановлення точного діагнозу. Після чого буде підібрано необхідну та відповідну для Вашого вихованця схему лікування.