Сучасний світ робить маркет рейси основними майданчиками для реалізації різноманітних товарів. Правда нарівні з популярністю цих платформ суттєво зростає проблема контрафакту. Нелегальні товари не тільки завдають фінансових збитків компаніям, а й підривають довіру споживачів до брендів.
Як же в такому разі вчиняти підприємцям? Чи взагалі можливо ефективно відстежувати різноманітні порушення та тим самим захищати бізнес? Сьогодні разом із вами поговоримо про популярний інструмент моніторингу товарів. Додатково розглянемо ключові аспекти моніторингу підробок на розповсюджених маркетплейсах.
Чому маркетплейси заполонені підробками?
Маркетплейси – місця, які відкривають перед підприємцями можливість оперативного виходу на ринок та пошуку клієнтів. Але через наявну у них відкриту модель доступу, сьогодні спостерігається поява все більшої кількості недобросовісних продавців, що та і справа розміщують підроблені товари. Саме тому є важливим моніторинг порушень та ретельний контроль ринку і перевірка товарів, які сюди щоденно додають. Серед основних причин поширення підробок:
- відсутність з боку маркетплейсів жорсткого контролю;
- наявність великої кількості продавців, що також значно ускладнює перевірку оголошень;
- високий попит на дешеві товари, що є аналогами оригінальної продукції;
- недостатній рівень обізнаності споживачів стосовно можливих ризиків купувати контрафакт.
Як працює моніторинг контрафактної продукції?
Боротьба з підробками та їх моніторинг – це процеси, що мають обов'язково передбачати систематичне відстеження маркетплейсів на предмет будь-яких порушень прав інтелектуальної власності. Зараз ми говоримо про автоматичний аналіз оголошень по ключовим словам, що пов'язані з брендом.
Додатково мова йде і про такий захист торгових марок як перевірка фото з описами та характеристиками товарів, виявлення неавторизованих реалізаторів, а також звісно аналіз цінової політики. Слід пам'ятати про те, що занадто мала ціна – свідчення підробки.
Які інструменти допомагають відстежувати порушення?
Щоб попереджувати онлайн шахрайство та гарантувати безпечні покупки своїм клієнтам, підприємці можуть використовувати ряд різноманітних інструментів. Мова зараз про автоматизовані системи пошуку контрафакту, наприклад, можна звернутися в компанію PixBro.digital. Плюс до всього іншого мова йде про спеціалізовані моніторингові сервіси, що працюють на основі ШІ, а також про різні вбудовані механізми маркетплейсів та юридичні служби.
Що робити, якщо ви виявили підробку власного бренду?
Багато кого цікавить відповідь на питання: "Як видалити підробку з маркетплейса?". Виявлення підробки є лише першим кроком у боротьбі з шахрайством. Необхідно обов'язково звернутися в адміністрацію маркетплейсу, адже безліч платформ мають спеціальні механізми подання на контрафакт скарг. Якщо ви помітили систематичні порушення, можна буде з легкістю залучити юридичну підтримку.
Не забувайте про необхідність використання спеціальних сервісів моніторингу та захисту бренду. Обов'язково проводьте зі своїми споживачами інформаційно-роз'яснювальну роботу. Пояснюйте людям, як відрізняти підробки від оригіналу. Також буде не зайвим почитати правила продажу на онлайн-майданчиках. Боротьба з контрафактом вимагає комплексного підходу. Якщо ваш бренд використовується без дозволу, а звернення в кіберполіцію не дало результату, зверніться за допомогою в PixBro.digital.
Тут працює штат досвідчених та професійних фахівців, який завжди готовий заблокувати порушників, що торгують підробками, нелегально ввезеними із-за кордону товарами чи контрафактом. Фахівці PixBro.digital візьмуть на регулярний контроль необхідність відстеження наявних нових порушень та будуть вчасно їм протидіяти.
Маркетплейси часто стають майданчиком для торгівлі підробками. Бізнесу важливо відстежувати свої товари та своєчасно реагувати на порушення. Звертайтеся в PixBro.digital і будете убезпечені від шахрайства.