• Головна
  • У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області
15:30, 23 вересня 2019 р.

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області

Цього року у Новомосковську на розгляд журі краєзнавчого конкурсу імені почесного громадянина міста, автора книги «Історія Новомосковська» Анатолія Джусова представили свої дослідження відомі науковці області.

Підвели підсумки та визначили переможців, традиційно, в День міста в Центральній бібліотеці.

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-1

На заході був присутній син Анатолія Боніфатійовича Джусова – Олексій Анатолійович.

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-2

«Вже четвертий рік поспіль управління культури та новомосковський музей проводить конкурс краєзнавчих досліджень. Дуже приємно, що і цього року українські історики та краєзнавці цікавляться історією Присамар’я. Це говорить про те, що історія нашого краю все ще має безліч маловідомих та цікавих сторінок і це ще раз підтверджує вагому історичну роль нашого регіону. Конкурс присвячений світлій пам’яті визначного краєзнавця, почесного громадянина нашого міста, автора «Історії Новомосковська» А.Б Джусова. До праць Джусова є досить різні ставлення… Так, іноді досить критичне відношення до його роботи є особливо у спільноті професійних істориків. Але, так чи інакше, треба сказати про те, що ніхто із його попередників не наважився створити таку повноцінну та фундаментальну працю з історії Новомосковська», - зазначив відкриваючи церемонію підведення підсумків конкурсу його організатор та ведучий, керівник Новомосковського історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського Костянтин Мешко.

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-3

Обирало кращі роботи журі у складі доктора історичних наук, голови Дніпровської та обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігоря Кочергіна, військового історика, доктора історичних наук, почесного громадянина Новомосковська Івана Стороженка, історика, політолога Володимира Колісніченка.

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-4

Цьогорічні переможці:

1 місце - Дмитро Філімонов (археолог з Дніпра) «Фортифікаційні споруди періоду російсько-турецької війни 1735–1739 років на території Присамар’я»;

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-5
У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-6
У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-7

2 місце - Олександр Харлан (історик, дніпровський архітектор)«Втрачені святині міста Новомосковська: історія виникнення, архітектурно-містобудівні особливості, локалізація місць розташування на теренах сучасного міста»

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-8
У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-9

3 місце - Микола Петрович Чабан (заслужений журналіст України, краєзнавець з Дніпра)«Сторінки історії національного відродження на Присамар’ї»;

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-10
У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-11

Щороку в збірках «Історичне Присамар’я» публікуються краєзнавчі дослідження, які посіли перше, друге та третє місця.

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-12

В першу збірку увійшли роботи переможців 2016року – історика-архітектора з Дніпра Олександра Харлана, присвячена дослідженню місцезнаходження Самарської козацької паланки; дніпровського історика та археолога Віктора Векленка, присвячена історії Самарського монастиря; новомосковського вчителя географії Сергія Савченка, присвячена історії мікрорайону Кулебівка.

В другу збірку увійшли дослідження переможців конкурсу 2017 року – заслуженого журналіста України, краєзнавця Миколи Чабана, присвячене життєпису новомосковського поміщика Костянтина Лалоша; молодого новомосковського письменника Євгена Лазарєва, «Про діяльність молодіжного підпілля в Новомосковську в роки Другої Світової війни»; новомосковського краєзнавця та колекціонера Євгена Замкового, присвячене Свято-Троїцькому Собору Новомосковська.

Як і обіцяли організатори конкурсу, цього року вийшла чергова збірка з роботами переможців минулого року: Дмитра Філімонова «Містечко біля Вільного броду: Новосергіївська фортеця 1689-1711 рр.». Робота присвячена історії козацької фортеці, залишки якої знаходяться неподалік села Вільного. Робота аспіранта Олександра Сухомлина з міста Дніпра, присвячена містечку Самарчик (колишній Новомосковськ). Робота громадянина Ізраїлю Міхаеля Зільбербранта з детальним описом «Виникнення та розвитку в Новомосковську професійної фотографії».

Збірку з роботами переможців цьогорічного краєзнавчого конкурсу імені Анатолія Джусова обіцяють у кінці вересня наступного року, тобто до наступного святкування Дня міста.

У Новомосковську в краєзнавчому конкурсі взяли участь відомі науковці області, фото-13

Ольга Кібарова

Читайте також: У Новомосковську святкування Дня міста розпочалося з вшанування жертв Другої світової

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...