17:23, 3 серпня 2021 р.
Не забуваємо: у Дніпрі відкрили виставку зі світлинами зниклих військовослужбовців
у Дніпрі відкрили виставку зі світлинами зниклих військовослужбовців.
Про це повідомили в прес-службі Дніпропетровської обласної ради.
Її розгорнули за ініціативи представників громадського об’єднання «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників антитерористичної операції «Берегиня» у Першому музеї АТО в Дніпрі. На експозиції — 35 світлин родин військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти або перебувають у полоні російських найманців.
«Історія кожного захисника України — це історія нашої держави, сторінки в якій пишуть наші громадяни. Важливо, щоб державні діячі не ганьбили цю історію своїми діями! — наголосила під час відкриття виставки радниця голови Дніпропетровської обласної ради Тетяна Губа. — Дніпропетровщина першою почала повертати полонених додому. Пам’ятаю, як я їхала з Харкова, разом із звільненими із полону в автобусі. На питання чому один з чоловіків був сумним він відповів, що в нього — двоє школярів і він дуже переживає, щоб дітей не цькували тим, що їхній тато зрадник, адже був у полоні. На постійному зв’язку зі мною були волонтери. Я передала цю розмову Наталі Хазан. Вона організувала зустріч полонених волонтерами. Прийшло багато людей різного віку з прапорами й квітами. Вони вітали з поверненням, намагалися обійняти кожного і довели, що вони — наші герої. Сподіваюсь, цю історію почують хлопці, які нині в полоні. Хочу, аби вони знали, що для нас вони дійсно герої, ми їх пам’ятаємо і любимо».
На експозиції були присутні представники обласної й місцевої влади, громадськості, волонтери, родичі зниклих військовослужбовців, капелани.
«Життя людини, а тим паче тих, хто виборює суверенність, незалежність й цілісність України, є найважливішою цінністю держави. Тому питання звільнення військових та цивільних полонених, пошук зниклих безвісти — вищі за політику, є гуманітарними та мають підійматися на усіх рівнях влади. Мета фотовиставки — привернення увагу до проблеми полонених, зниклих безвісти та політв’язнів», — зазначила засновниця ГО «Берегиня» Алла Макух, яка і сама чекала сина із полону майже рік.
«Ми прийшли, аби нагадати суспільству про тих людей, які не повернулись з бойових дій на Сході. Мова — про військовослужбовців, які є безвісти зниклими і яких родини розшукують з 2014/15/16-го років. За офіційними даними зараз в країні 269 людей є зниклими. З них — 68 військовополонених. Але насправді, ця кількість набагато більша», — додала Тетяна Кокшарова, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області.
Крім Дніпра, цю виставку вже презентували у Сєверодонецьку та Слов’янську. А восени експонуватиметься за кордон.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:54
Вчора
08:28
Вчора
12:50
31 грудня 2024 р.
11:27
31 грудня 2024 р.
10:36
31 грудня 2024 р.
live comments feed...