17:34, 5 серпня 2021 р.
З початку пандемії COVID забрав життя 230 мешканців Новомосковщини
З початку пандемії COVID забрав життя 230 мешканців Новомосковщини. З них: по місту Новомосковську – 141, по Новомосковському району - 89.
Таку інформацію сайту повідомили в Новомосковському міськрайонному відділі лабораторних досліджень.
За даними оперативного епідеміологічного моніторингу станом на 05.08.2021 року серед мешканців міста Новомосковськаза весь час спостереження зареєстровано 4713 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, серед мешканців Новомосковського району - 2066 випадків.
Серед медичних працівників зареєстровано 231 випадків захворювань на COVID-19, з них 4 випадки зі смертельним наслідком.
У 2021 році зареєстровано 3 спалахи COVID-19 у дитячих організованих колективах. Кількість постраждалих – 41, у тому числі дітей – 18.
З початку епідемії найбільш активне поширення хвороби відбувалося з вересня 2020 року та сягало максимальних рівнів у листопаді 2020 року. Чергове зростання захворюваності відбувалося з лютого до травня 2021 року. У червні-липні поточного року відмічалося зниження захворюваності до мінімальних рівнів. Незважаючи на зменшення нових випадків захворювань не треба нехтувати профілактичними правилами і рекомендаціями.
У зоні найвищого ризику та найбільш вразливими до COVID-19 залишаються медичні працівники, освітяни, соціальні працівники, військові, люди літнього віку – старше 60 років,а також люди з супутніми захворюваннями: цукровий діабет, серцево-судинні й онкологічні захворювання.
Міністерство охорони здоров’я України та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити вакцинацію для того, щоб захистити своє життя та здоров’я, а також своїх близьких, які можуть бути в групі ризику.
Мета вакцинації - припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні, зниження смертності та ускладнень від коронавірусної хвороби.
Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб подолання пандемії COVID-19.
Стратегічна мета вакцинації – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. Але для досягненя цієї мети необхідно імунізувати щонайменше 70% дорослого населення.
Вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя.
Сьогодні в Україні, як і в усьому світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19 . Одна з причин такої недовіри – поширення неправдивої інформації щодо вакцинації. Не довіряйте неперевіреним джерелам!
В Україні на теперішній час доступні вакцини: AstraZeneca/Covishield, Coronavac від Sinovac Biotech, Comirnatyвід Pfizerта Modepna. Жодна з цих вакцин не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Отже, заразитися COVID-19 від вакцин неможливо. Використовуються вакцинидля того, щоб в організмі людини створити захист від вірусу, безпечно виробити імунітет до COVID-19.
Вакциновані люди рідше хворіють на COVID-19, а якщо хворіють, то легше переносять хворобу. Вакцинація спрямована на запобігання важкого перебігу коронавірусної інфекції та смертельних наслідків.
У світі розроблено 5 підходів до кампанії: вакцинація груп високого ризику зараження та ризику летального завершення хвороби, вакцинація найбільш соціально активних груп населення (це люди працездатного віку) та масова вакцинація.Міністерство охорони здоров’я офіційно відкрило 5-й етап вакцинації відCOVID-19. Це означає, що кожен українець, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може захистити себе від цієї хвороби.
Вакцинація якомога більшої кількості українців – запорука формування колективного імунітету, тому щеплення від COVID-19 отримають усі охочі.
Кожен може обрати найближчий пункт щеплення або центр масової вакцинації, щоб щепитися.Медичні працівники проводять вакцинацію на базі закладів охорони здоров’я у кабінетах щеплень та пунктах щеплень, а також мобільними бригадами, які виїжджають до організованих колективів, професійних груп та маломобільних громадян.
Вакцинація від COVID-19 в Україні відбувається добровільно і безоплатно. Для правильної організації роботи необхідно здійснити запис на вакцинацію, для чого звернутися ( зателефонувати) до свого сімейного лікаря або реєстратури закладу охорони здоров’я.
Кожна особа відповідає за своє здоров'я і повинна захищати себе шляхом дотримання рекомендованих заходів, у тому числі використовувати засоби індивідуального захисту.
Коронавірус COVID-19, що спричиняє хворобу, віднесений до особливо небезпечних інфекцій, передається від людини до людини респіраторно-крапельним і контактним шляхом. Найбільш небезпечним є контакт з хворим.
Попередити інфікування, знизити ризики зараження допоможе виконання профілактичних заходів:
- уникати скупчень людей і закритих приміщень; при відвідуванні місць масового скупчення людей (магазини, ринки, підприємства й офіси, де здійснюється прийом громадян, тощо), а також у транспортних засобах надягати маску так, щоб вона закривала рот і ніс;
- дотримуватися дистанції 1,5 метри один від одного;
- дотримуватися правил гігієни рук – частіше мити руки з милом або обробляти спиртовмісними антисептиками після відвідування громадських місць, туалету, прибирання, перед приготуванням їжі, тощо; використовувати одноразові рукавички.
- провітрювати приміщення.
Бережіть себе і своїх близьких!
Пам’ятайте, щеплення ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя!
Інформацію для сайту підготувала лікар-епідеміолог Лариса Львова.
Читайте також: У новому центрі масової вакцинації в Новомосковську щепилося вже майже 600 мешканців
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:50
31 грудня 2024 р.
11:27
31 грудня 2024 р.
10:36
31 грудня 2024 р.
live comments feed...