• Головна
  • Цього дня християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці
09:21, 28 серпня 2021 р.

Цього дня християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці

Цього дня християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці

Успіння Пресвятої Богородиці – неперехідне свято, тобто щороку відзначається в одну і ту ж дату - 28 серпня, у 2019 році це середа.

Це свято присвячене закінченню земного життя (успінню) Діви Марії, матері Ісуса Христа.

У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці називають Перша Пречиста. У цей день закінчується Успенський піст.За традицією, в цей день віряни йдуть до церкви, щоб вшанувати пам'ять про Пресвяту Богородицю, й моляться біля ікони. До дня Успіння Богородиці наші предки влаштовували свято зібраного врожаю.

У цей день відбувалися проводи літа — зустріч осені — перші "осенини". Оскільки Успіння вважалося останнім літнім днем, то свято закінчувалося тим, що в цей вечір в хатах вперше "здувати вогонь" — запалювали лучину, лампу або свічку й сідали вечеряти при світлі.

Господині цей день присвячують консервації овочів і фруктів – квасять капусту, огірки, помідори та інші овочі, а також варять компоти й варення. Крім того, на Успіння Пресвятої Богородиці збирають урожай. Також це свято – гарний час для сватання. Свято Успіння Богородиці збігається із закінченням Успенського посту, тобто в цей день можна починати харчуватися різноманітною їжею.

Що не можна робити на Успіння: - лаятися і сваритися; - братися за роботу, пов'язану з нарізкою – категорично не дозволяється користуватися ножем та іншими колючими й ріжучими предметами. Хліб, наприклад, потрібно ламати; - ходити босоніж, бо роса символізує сльози через смерть Богородиці. При цьому взуття потрібно підбирати максимально зручне, оскільки мозолі можуть накликати невдачі на ваш життєвий шлях; - молодим незаміжнім дівчатам не можна стригти волосся, щоб не зіпсувати долю; - варити їжу. розводити вогонь – так можна привернути біду; - влаштовувати гучні гуляння.

Про що моляться перед іконою Пресвятої Богородиці Перед іконою Пресвятої Богородиці моляться про допомогу у прийнятті правильного рішення, про захист від хвороб і пристріту, від страху перед фізичною смертю, про зміцнення віри. Детальніше читайте на УНІАН

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...