• Головна
  • Найзначиміший! "Золото" проекту "Нематеріальна культурна спадщина регіону" отримав Миколаївський розпис
14:04, 18 вересня 2021 р.

Найзначиміший! "Золото" проекту "Нематеріальна культурна спадщина регіону" отримав Миколаївський розпис

Найзначиміший! "Золото" проекту "Нематеріальна культурна спадщина регіону" отримав Миколаївський розпис

«Золото» проєкту і 20 тисяч гривень депутатської субвенції Лілії Гиренко здобула Губиниська селищна рада, Новомосковський район. Вона представила дивовижний Миколаївський розпис.

«Срібні» субвенції на суму по 15 тис грн отримали Межівська та Царичанська громади. Перша виступила у проєкті із стиранкою (пшінкою), а друга громада — із товчениками. «Бронзу» теж поділили між собою два учасники: Петриківська громада із соціально-побутовими піснями січових зимівників у Шульгівці та Томаківська громада із випіканням весільного дивню. Фіналісти, які посіли треті місця, отримали по 10 тисяч гривень депутатської субвенції.

"УРА! МИ ПЕРЕМОГЛИ! ОБЛАСНИЙ КОНКУРС " НЕМАТЕРІАЛЬНА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ" l МІСЦЕ! Щиро дякуємо кожному, хто має відношення до цієї перемоги!!!", - висловила з цього приводу свої емоції директор Будинку культури села Миколаївка Інна Прийменко.

Більше інформації та фото про фінал 

Нагадаємо, "Миколаївський розпис" (село Миколаївка, Губиниська ОТГ, Новомосковський район) та «В’язочки, стішки, гуморески» з Перещепинської ТГ (Новомосковський район) увійшли в 10-ку кращих елементів в проекті "Нематеріальна спадщина Дніпропетровської області".

Довідково: Миколаївський розпис - старовинний декоративний, самобутній, автентичний, - виник на території Присамарського краю. Найбільшу кількість зразків цього розпису, на старовинних скринях або інших предметах, в різні часи знаходили саме в селі Миколаївка й, чимало, також в сусідньому Королевому. Вперше й описали цей вид мистецтва саме в Миколаївці. Декоративний розпис, яким прикрашали свій побут люди, що жили в цих краях в давнину, має власні, характерні, притаманні лише йому риси. На тлі яскравої зелені (або ж жовто-гарячих кольорів) квітнуть різнобарвні квіти.

Ольга Кібарова

Фото Дніпропетровська обласна рада та з соц.мереж

Читайте також:"Миколаївський розпис" та «В’язочки...» з Новомосковщини серед переможців проекту "Нематеріальна спадщина регіону"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...