• Головна
  • У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики
13:41, 26 жовтня 2021 р.

У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики

У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики

У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики.

Про це журналісту сайту повідомила Олена Пред - директор КЗ Перещепинська школа мистецтв та радник міського голови з питань культури.

Відповідно до Плану роботи Міністерства культури та інформаційної політики на 2021 рік, 19 жовтня 2021 року Міністерством культури та інформаційної політики України за дотримання санітарних та епідемічних вимог, у читальній залі Централізованої Публічної бібліотеки м. Перещепине Новомосковського району Дніпропетровської області, проведено семінар за участю представників місцевих органів управління та мистецьких шкіл на тему: "Імплементація норм освітнього законодавства: запровадження нових підходів до організації освітнього процесу в мистецьких школах та забезпечення якості освіти мистецьких шкіл".

Мета семінару - підготовка керівників мистецьких шкіл та представників органів управління мистецькими школами в громадах до запровадження інструментів доступності та якості початкової мистецької освіти, а також нових підходів до організації освітнього процесу.

На семінарі були присутні: Ярослав Цвіркун - Перещепинський міський голова, Михайло Вишневський - голова Новомосковської райдержадміністрації, Анатолій Яловий - голова Дніпропетровської обласної Профспілки працівників культури, Тетяна Колос - керівник експертної групи з мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики України (разом з іншими експертами членкинями делегації), Олена Чумаченко - перший заступник Перещепинського міського голови, Олена Пред - директор КЗ Перещепинська школа мистецтв та радник міського голови з питань культури та інші учасники семінару (керівники відділів культури, освіти громад Новомосковщини).

Керівництво громади вшанували учасників семінару, а народна майстриня Наталія Лялька вручила Тетяні Колос коровай - культурну гастроспадщину Перещепинської громади.

Перещепинську музичну школу створено у 1970 році. До 2018 року вона була районною. Зараз близько 150 учнів в ній здобувають початкову мистецьку освіту. Крім розвитку дітей і юнацтва, школа починає профорієнтаційну роботу майже з 5-річного віку людини. Результат роботи школи - вчителі музики у школах, музичні керівники у дитячих садках, працівники закладів культури. На даний момент 5 професійних хореографів, випускників школи мистецтв, працюють на благо Перещепинської громади. У цьому році два юнака вступили до музичного відділу коледжу культури і мистецтв. "Керівництво громади розуміє важливість існування таких закладів і пишається своєю школою мистецтв, яка увійшла до десятки кращих практик в Україні", - зазначив Ярослав Олексійович.

Олена Власенко - методист вищої категорії з питань методичного забезпечення напрямку сценічних та аудіовізуальних мистецтв Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, Оксана Браунер - заступник директора Київської школи джазового та естрадного мистецтва, автор освітніх програм з фортепіано, Ірина Кацарська - викладач Миргородської мистецької школи ім. А. П.Коломійця взяли активну участь у дискусіях та відповіли на запитання керівників мистецьких шкіл.

Олена Пред - директор Перещепинської школи мистецтв, депутат міської ради, радник міського голови з питань культури, член Координаційної ради ГО "Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти", поділилася успішним досвідом роботи Перещепинської міської територіальної громади у сфері початкової мистецької освіти (посилання на презентації).

Юлія Селіхова, директор Централізованої системи публічних бібліотек, не тільки провела екскурсію у закладі, а й на правах професійного туристичного гіду, розповіла гостям про визначні місця Перещепинської громади.

Світлана Бейник - провідний спеціаліст з питань культури, спорту та роботи з молоддю Перещепинської міської ради, на згадку про цю подію, подарувала медові пряники, які виготовила Ірина Риженко, у вигляді місцевої сакральної постаті - Керносівського ідола.

Географія учасників семінару: Черкаська, Піщанська, Магдалинівська, Губиниська територіальні громади Новомосковського району, міста Новомосковськ, Красноград Харківської області, Миргород Полтавської області. Семінар був дуже змістовним: новації освітнього законодавства та шляхи організації його виконання; практичний інструментарій для запровадження змін, в тому числі шляхом проведення тренінгу з організації мистецько - освітнього процесу; роз'яснення змінених функцій та повноважень органів управління школами з урахуванням академічної, кадрової та організаційної автономії мистецьких шкіл, а також порядок організації доступу до початкової мистецької освіти. Інформація, яку отримали від Тетяни Колос учасники семінару, без сумніву, дасть великий поштовх до вірних дій керівників на містах у напрямку початкової мистецької освіти для мешкаців громад!

Інформація та фото з сайту громади

У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики, фото-1
У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики, фото-2
У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики, фото-3
У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики, фото-4
У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики, фото-5
У Перещепинській ТГ відбувся семінар Міністерства культури та інформаційної політики, фото-6

Читайте також: На семінарі в Перещепинській ТГ говорили про реформування мистецьких шкіл

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...