13:33, 8 лютого 2022 р.
Хто допоможе погорільцям: про проблему невизначеності меж Новомосковська
Нещодавно у двоповерховому багатоквартирному будинку по вулиці Цегельній (знаходиться на окраїні міста під Мар"янівською горою) сталася пожежа. У цьому випадку надзвичайна ситуація, які, на жаль трапляються, ускладнилася ще й через існуючу в місті проблему належності прилеглих територій, тобто невизначеності меж.
Справа в тому, що адміністративно названа вулиця та будинки на ній є територією Губиниської ОТГ. Та, як відомо, навіть сама будівля, що зазнала пожежі, багато років не приймалась на баланс жодною організацією та ніяк не реєструвалась. Навіть МНС не мало документації по ній. Колись це був гуртожиток цегельного заводу, і, після його розформування, будівлею ніхто окрім місцевих жителів не опікувався.
Більшість мешканців вулиці Цегельної працюють у місті, їх діти ходять до міських шкіл, тобто, навіть психологічно вони відносять себе до жителів саме Новомосковська і, логічно, що за належною допомогою для потерпілих від пожежі вони звернулись саме до міста.
Як повідомили журналісту сайту у відділі комунікацій з громадськістю установи, міська влада, звісно ж вирішить питання надання матеріальної допомоги всім, від кого отримає відповідні документи , тобто тим, які підтвердять статус потерпілих від пожежі, а також шукатиме й інших шляхів хоч якось зарадити лиху цих людей.
Сподіваємося, що не залишить своїх громадян у біді і адміністрація Губиниської ОТГ.
І це не єдина проблема, яка виникає у Новомосковську через застарілі межі громад, кордони - які сформувались, коли місто ще не мало свого сучасного розміру. Зокрема, тут можна навести за приклад ще і ділянки лісопаркової зони міста, які за документами є територією Піщанської ОТГ, а опікуються ними, зокрема щороку прибирають, новомосковці. Існуюча ситуація не дає також можливості вирішити низку нагальних питань цієї прилеглої території.
Та, все ж виходить, і вище написане тому за приклад, що найбільше від проблеми невизначеності меж громад потерпають саме мешканці територій, які фізично, соціально та економічно прив'язані до міста, але адміністративно підпорядковуються іншим громадам.
Додамо, в нещодавньому інтерв’ю одному з місцевих видань керівник міста Сергій Рєзнік, зокрема зазначив:
«Передусім, і це фундаментальне питання - у 2022 році в місті повинен з’явитися Генеральний план, адже сьогодні Новомосковськ навіть не має меж міста. Працюємо в цьому напрямку з суміжними ОТГ, і знадобиться ще й відповідне рішення Верховної Ради України, оскільки по факту місто зайшло на територію не лише Новомосковського, а й Дніпровського районів, і це треба узаконити».
Вирішення питання меж Новомосковська означене і в Програмі соціально-економічного розвитку міста на цей рік.
Читайте також: У Новомосковську вогнеборці ліквідували пожежу в двоповерховому багатоквартирному будинку
Та: На "Молодіжному острові", що у місті Новомосковську, планують побудувати спортивний комплекс
Ольга Кібарова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
Як споживачам Дніпропетровщини дізнатися про дату проведення техобслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання
Новини компаній
15:00
27 листопада
13:16
27 листопада
live comments feed...