• Головна
  • На Новомосковщині в умовах бойових дій може ускладнитися епідемічна ситуація щодо сибірки
09:19, 11 березня 2022 р.

На Новомосковщині в умовах бойових дій може ускладнитися епідемічна ситуація щодо сибірки

 На Новомосковщині в умовах бойових дій може ускладнитися епідемічна ситуація щодо сибірки

У Новомосковську та Новомосковському районі налічується декілька десятків  стаціонарно-неблагополучних пунктів щодо сибірки.

Про це повідомили в Новомосковському районному відділі лабораторних досліджень.

Що треба знати про сибірку:

В Україні в умовах бойових дій існують передумови для ускладнення епідемічної ситуації щодо сибірки. Наявність 13.5 тис. стаціонарно-неблагополучних пунктів та місць захоронення трупів тварин, які загинули від сибірки, становлять потенційну загрозу щодо появи осередків захворювання, його розповсюдження серед тварин і виникнення у людей .

Сибірка - це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, що має шкірну, легеневу та кишкову форму з явищами сепсису. Збудником є споротвірна бактерія. Спори бактерій сибірки можуть залишатися в неактивному, але життєздатному стані десятки років і активізуватися, коли поверхня гунту порушується. Захворювання розвивається, коли спори потрапляють у шлунок тварини із травою на пасовищах. Хворі тварини виділяють збудник у зовнішнє середовище з випорожненнями і сечею.

Людина заражається через пошкоджену (навіть мікротравми) шкіру або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами, обробки туш, зняття шкури і поховання трупів загиблих тварин, із зараженим спорами сибірки грунтом під час земляних робіт, через приготування і вживання їжі із м`яса,, крові, кісток, отриманих від хворих тварин, повітряно-пиловим шляхом при інгаляції спор.

Середня тривалість інкубаційного періоду (період від початку потрапляння збудника до організму людини і появи перших ознак захворювання) становить 2-3 дні, можливі коливання від кількох годин до 8 – 14 діб. Захворювання починається гостро: в перші години температура тіла різко підвищується до 38-40 град., виникає слабкість. Зараження крові (сепсис) може розвинутися внаслідок будь-якого способу зараження.

Ознаки сибірки: сильний головний біль, висока температура тіла, загальне нездужання, карбункул зі швидким наростанням набряку та свербіж (при ураженні шкіри), сильні колючі болі у грудях та задуха ( при ураженні легень), ріжучі болі в животі, діарея та блювота ( при ураженні кишківника).

В залежності від форми захворювання і розпочатого вчасно лікування летальність коливається від 10% (при шкірній формі) до 50% (при кишковій формі) та 90% (при легеневій формі).

Профілактичні заходи проводять у тісному контакті з ветеринарною службою. Виявлених хворих тварин необхідно ізолювати, їх трупи спалювати, інфіковані об`єкти дезінфікувати. Для знезараження шерсті, хутра використовують камерну дезінфекцію. Особи, які знаходилися у контакті з хворою твариною чи заразним матеріалом, підлягають медичному спостереженню протягом 14 днів. Важливо не використовувати в їжу м'ясо, молоко та інші продукти тваринного походження без ветсанексертизи. Не купувати зазначені продукти на стихійних ринках.

Враховуючи, що збудник сибірки здатний довгий час (до 70 і більше років) зберігатися у грунті, доцільно з профілактичною метою перед початком будь-яких земельних робіт проводити лабораторні дослідження проб грунту на сибірку.

Бережіть себе і будьте здорові!"

Інформацію для сайту підготувала лікар-епідеміолог О. Галясова

Читайте також: У Терцентрі Новомосковська продовжує працювати волонтерський пункт: в чому ще є потреба

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...