12:02, 7 травня 2022 р.
Воєнна економіка, обстріли Дніпропетровщини, ситуація з пальним і декомунізація: про це все розповів голова облради
Микола Лукашук взяв учать у марафоні на телеканалі «Дніпро ТВ».
Інформацію про це оприлюднили на сайті Дніпропетровської обласної ради.
Відповідаючи на питання про евакуацію до області підприємств із зони бойових дій, голова обласної ради розповів:
«Економіка в умовах воєнного стану повинна працювати. Люди — отримувати зарплатню, підприємства — платити податки. Нещодавно до нашої області переїхали 4 підприємства, які раніше працювали у зонах бойових дій. Їх забезпечили приміщеннями для роботи, підключили до електрики, створили усі умови для роботи. До того ж 7 компаній розмістили у нашій області свої склади, обладнання і починають свою діяльність».
Микола Лукашук також розповів, що наразі в області вже працює Краматорський завод спеціального кріплення. Готується до початку виробництва швейне підприємство, завод із виробництва промислових машин, а також починає функціонувати мережа кав’ярень із Сєвєродонецька.
Щодо обстрілів Дніпропетровської області голова облради зазначив:
«Дійсно, все частіше обстрілюють Синельниківський район. Він знаходиться поруч з двома зонами бойових дій. Під обстрілами — Великомихайлівська громада, Межівська, Покровська, адже за 20 ким від них вже знаходяться позиції ворога. Частина населення виявила бажання виїхати в більш безпечне місце і ми допомогли з евакуацією».
Говорили і про перебої з постачання пального. Це пов‘язано з обстрілами російськими окупаційними військами нафтобаз і блокадою українських портів. Голова Дніпропетровської обласної ради зазначив, що Уряд робить все для вирішення питання: «Ми повинні розуміти, що пальне будуть доставляти з країн ЄС і його вартість дещо зросте. До цього треба бути готовими. Намагатимемося, аби це зростання будо мінімальним, наскільки це буде можливо. Ситуація прояснитися протягом найближчих тижнів».
Також напередодні 9 травня важливим питанням залишається декомунізація і правильне розуміння подій Другої світової війни:
«В Україні діє закон про декомунізацію. В його рамках вже були демонтовані пам‘ятники та елементи, які пов‘язані із Радянським Союзом, і зараз також цей процес продовжується. Втім ми повинні розуміти, що монументи, присвячені боротьбі з нацизмом, стосуються кожного народу, який тоді протистояв фашистській Німеччині. Росія не має права привласнювати ці заслуги лише собі. Насправді, Україна — серед тих держав, які понесли найбільше втрат у Другій світовій, і про це потрібно пам‘ятати».
Читайте також: Ситуація в Новомосковську стабільна, - мер розповів як зараз живе і працює місто
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:07
25 листопада
10:59
25 листопада
live comments feed...