• Головна
  • На Дніпропетровщині відновив роботу обласний центр безкоштовної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю
13:47, 24 травня 2022 р.

На Дніпропетровщині відновив роботу обласний центр безкоштовної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю

На Дніпропетровщині відновив роботу обласний центр безкоштовної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю

У Дніпрі відновив роботу Центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Мальва». Там допомагають дітям та дорослим до 35 років.

Реабілітація – безкоштовна. У «програмі» – заняття з педагогами, консультації з лікарями та психологами, лікувальна фізкультура та масаж.

Інформацію про те як працює Центр нині оприлюднили на сайті Дніпропетровської ОВА.

«До війни у центрі проходили реабілітацію 75 вихованців. Зараз менше, адже частина дітей виїхала з батьками за кордон. Але ми відновили роботу. Приймаємо мешканців області з інвалідністю до 35 років. Акцент робимо на індивідуальних, а не групових заняттях», – розповіла в.о директора центру Люсіне Мазур. 

З вихованцями у центрі працюють лікарі та педагоги. Зокрема, реабілітолог, масажист, психолог, логопед, дефектолог. А ще педіатр, психіатр, невропатолог. Для кожного пацієнта складають індивідуальний план роботи.

«Працюємо за різними методиками, Наприклад, для дітей з відставанням розвитку більше підходить система Марії Монтесорі. Для діток з аутизмом частіше використовуємо методики Ава-терапії, коли фахівець в ігровій формі вчить дитину виконувати завдання»,  сказала методист центру Ольга Пустовіт. 

Вихованці проходять музичну, пісочну, ігрову й арт-терапію. Малюють не лише фарбами та олівцями, а й долонями, пальцями, ступнями ніг. А ще разом з батьками діти можуть відвідувати сімейну психотерапію.

Для розвитку руху – лікувальна фізкультура та масаж.

«Займаємося в ігровій формі. Працюємо на тренажерах, біговій доріжці, з фітбольним м’ячем.  У кожному конкретному випадку дивлюсь, на що спрямувати більше уваги.  Адже усі діти різні,  –  розповіла фахівчиня з фізичної реабілітації Олена Артемова. – Обов’язково робимо тестування до початку курсу реабілітації та за місяць-півтора. Відслідковуємо ефективність занять, за потреби – корегуємо методику, щоб отримати гарні результати».

Заклад розрахований на 80 вихованців. За рік реабілітацію проходять понад  250 людей. Контакти: (056) 785 73 55, (050) 746 25 54, або тут.

Читайте також:У Перещепинській ТГ висадили 100 лілій заради Перемоги та у славу ЗСУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...